Son Dakika
18 Eylül 2018 Salı

Sağlık Çalışanlarından Uyarı…

07 Mayıs 2011 Cumartesi, 09:51
Sağlık Çalışanlarından Uyarı…

Türk Sağlık-Sen Hatay şube Başkanı, Türkiye Kamu-Sen Hatay il Temsilcisi Hayrettin şahin, yazılı bir açıklama yaptı.
 
 
şahin yaptığı yazılı açıklamada, “önce Sağlıkta Uygulama Tebliğleri ile gelirleri azaltılan üniversite hastaneleri borç batağına sürüklendiğini,  sözleşmeli personel istihdamına zorlanan hastanelerin döner sermayelerinin borçları ve personel giderlerini karşılayamaz hale geldiğini belirtti. şahin açıklamasının devamında; “Son olarak uygulanmaya başlanan performansa göre döner sermaye sistemi ile iş çığırından çıkmıştır.” Dedi.
 
 
  şahin açıklamasının sonunda; “Adalet ve eşitlik isteyen çalışanların sesine idare artık kulak vermelidir. ıdarecililiğin temelinde adaletle hükmetmek yatmaktadır. Buradan bizleri yönetenlere sesleniyoruz.
 
 
 
 
Biz sözleşmelilerin maaşlarının genel bütçeden ödenmesi ve döner sermayelerin emekliliğe yansıması için çalışmalar yaparak hastanemizin geleceğini düşünürken, sizler döner sermaye dağıtımında ki adaletsizliğe göz yumamazsınız.
 
 
 
 
Artık çalışanın feryadını duyun. Adaletsizliği bitirin. Yetkilileri alın terimizin karşılığını vermeye davet ediyoruz. Aksi takdirde bu haksızlıklar devam ettirilirse hizmet üretiminden gelen gücümüzü kullanarak iş bırakma eylemine kadar gideceğimizi açıkça ilan ediyoruz.” ıfadelerine yer verdi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz