Sağduyu Teşekkürü…

14 Mart 2014 Cuma, 10:47
Sağduyu Teşekkürü…

Berkin Elvan’ın ölümü ile birlikte yaşanan olayları değerlendiren Hatay Valiliği, eylemlerde 4 güvenlik görevlisinin yaralandığı bilgisine yer verilerek, “Hemşerilerimizin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da serinkanlı bir şekilde ferasetle davranacağına olan inancımız tamdır” açıklamasında bulunuldu.

“11 Mart 2014 Salı günü hayatını kaybeden Berkin Elvan isimli vatandaşımızın vefatı üzerine ilimiz genelinde gerçekleştirilen eylem ve etkinliklere; Defne ilçemizde 5500 kişi, ıskenderun ilçemizde 2500 kişi ve Samandağ ilçemizde 300 kişi katılmıştır”
“Genel olarak basın açıklaması şeklinde ve olaysız neticelenen etkinlikler olmakla birlikte, Defne ılçesi Uğur Mumcu Alanı’nda bulunan benzin istasyonu önünde güvenlik güçleri ile grup temsilcileri arasında yapılan görüşme esnasında, grup içerisinden yüzü maskeli şahıslar tarafından güvenlik güçlerine yönelik olarak havai fişek atılmıştır.

Ses yayın aracı ile yapılan ikaz tekrarlarına rağmen saldırılar devam etmiş ve 4 güvenlik görevlisi yaralanmıştır. Ayrıca yaşanılan kargaşa sırasında silah sesleri işitilmiş ve yapılan incelemede polis şortland aracına 4 tabanca mermisinin isabet ettiği belirlenmiştir. Grubun havai fişek atmaya devam etmesi üzerine gruba müdahale edilmiş ve bir kişi gözaltına alınmış, şahıs hakkında yapılan yasal işlemlerin ardından serbest bırakılmıştır.
Hatay Valiliği olarak, ilimizin huzur ve sükûnetini muhafaza etme konusunda gösterdiği sağduyu için halkımıza teşekkür ederiz.

Hemşerilerimizin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da serinkanlı bir şekilde ferasetle davranacağına olan inancımızı ifade ederken, hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın ailesine, sevenlerine sabır ve başsağlığı dileriz.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz