Son Dakika
19 Ocak 2018 Cuma

Sağanak yağış ve kar bekleniyor…

28 Mart 2009 Cumartesi, 10:45
Sağanak yağış ve kar bekleniyor…

Devlet Meteoroloji ışleri Genel Müdürlüğünden yapılan ”meteorolojik uyarı”da Doğu Anadolu’nun iç ve doğu kesimleri, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin’in yüksekleri) ile Kayseri ve Sivas (Gemerek) çevrelerinde gece 23.00’e kadar kuvvetli kar yağışı beklendiği belirtildi. Güneydoğu Anadolu’nun doğusu (Diyarbakır, Batman, Siirt ve Mardin) ile akşam saatlerinde Doğu Karadeniz kıyılarında (Trabzon, Rize ve Hopa) çevrelerinde gece yarısına kadar sağanak yağış bekleniyor. Yağışın kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.
 
 
Doğu bölgelerde yağış nedeniyle 3 ila 5 derece azalacak hava sıcaklığı, batı bölgelerde güneşlenmeyle birlikte 2 ila 4 derece artacak. Marmara’da yağmur yok. Hava soğuk, sıcaklık 9 dereceyi geçemeyecek.
 
 
Doğu bölgelerinin özellikle yüksek kesimlerinde ve buza dönüşmüş kar örtüsünün üzerine bugün beklenen kuvvetli kar yağışı nedeniyle özellikle Doğu Anadolu’nun doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Tunceli, Van ve Hakkari) ile Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Artvin ve Bayburt) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin, vatandaşların, dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.
 
 
Vatandaşların, ani sel, su baskını ve heyelan tehlikesine karşı dikkatli olmaları gerekiyor.
 
 
AA

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz