Son Dakika
24 Haziran 2018 Pazar

Sadullah Ergin Köyleri Dolaşıyor…

18 Aralık 2013 Çarşamba, 11:23
Sadullah Ergin Köyleri Dolaşıyor…

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Antakya’ya bağlı köyleri tek tek ziyaret ederek, köy sakinleri ile sohbet etti, fikir alış verişinde bulundu. Bakan Ergin, gezdiği köylerde sakinler tarafından ayakta karşılandı. Köy sakinleri, Bakan Ergin’e sevgi gösterisinde bulundu.
Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Oğlakören, Alahan, Akhisar, Uzunalıç, Tahtaköprü, Apaydın, Bohşin ve Açıkdere köylerine ziyarette bulundu. Yapılan ziyarette Bakan Ergin’in yanı sıra AK Parti ıl Başkanı ısmail Kimyeci, ıl Genel Meclis Başkanı Mehmet Gülen, AK Parti Antakya ılçe Başkanı Emrullah Gülen, ilçe ve il yönetim kurulu üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda köy sakini katılım gösterdi.
 
BARAJLAR TAMAMLANINCA çıFTçıLER EKıNLERıNı BEDAVA SULAYACAK
 
Köy sakinleri ile sohbet eden Bakan Ergin, çiftçilerin yapımı tamamlanacak olan barajlar sayesinde ekinlerini bedava sulayacaklarını ifade etti.
30 Mart tarihinde önemli bir seçim yapılacağını belirten Bakan Ergin, “Son 10 yılda Hatay ve genelinde yapılan yatırımların ne derece de olduğunuz sizler benden daha biliyorsunuz. ılimizde yapımı devam eden barajlar içinde Karaçay barajı 2014 yılı sonunda hizmete girecek. Karaçay barajı ile Antakya ve Samandağ ilçelerinin tamamı suya doymuş olacak” dedi.

Tedaş’a verilecek paraların köy sakinlerinin cebinde kalacağını müjdeleyen Bakan Ergin, “Kuyulardan elektrik dinamoları ile su çekmek üzere sarfiyatta bulunduğunuz elektrik enerjisi için Tedaş’a ödeyeceğiniz paralar, yapımı tamamlanacak olan barajlar sayesinde cebinizde kalacak. Yapımı tamamlanacak olan barajlar sayesinde sel ve su taşkınlarının da önüne geçilmiş olacak” dedi.
 
HATAY ALACAKLARINI FAZLASIYLA TAHSıL ETTı
 
Bu şehri karıştırmak isteyenlere fırsat vermeyeceklerini kaydeden Bakan Ergin, “Allah’ın izniyle birliğimizi, beraberliğimizi ve dayanışmamızı kimsenin bozmasına izin vermeyeceğiz. 30 Mart tarihi ile hedefi tespit etmiş, dinamik, güçlü bir Hatay olarak 81 il arasında ilk 5 il arasına gireceğiz. Alt yapı olarak 10 yıldır yapılan yatırımlar ile Hatay, alacaklarını fazlasıyla tahsil etti. Bu yatırımların devam etmesi, hizmetin devam etmesi, huzurun devam etmesi, çocuklarımızın güzel yarınlara kavuşması 30 Mart tarihine bağlıdır” dedi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin sağlam bir zemine kuracaklarını belirten Bakan Ergin, “Son 10 yıldır yapılan yatırımlar ile Hatay’da gözle görünür değişiklikler yaşanıyor. Büyükşehir yasası ile köylerimiz, artık şehir’e bağlı birer mahalle olacak.  şehirlerde verilen hizmetlerin aynısı köylerde de verilecek” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz