Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

Sabit ücret kalkacak mı?..

11 Mayıs 2009 Pazartesi, 17:03
Sabit ücret kalkacak mı?..

şehiriçi telefon görüşmelerinin rekabete açılmasıyla ilgili olarak dün ıstanbul’da düzenlenen toplantıda konuşan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, “Esas itibariyle serbestleşme bir süreçtir.
 
Bir günde, bir saatte olacak bir iş değildir. Yasal düzenleme tamamlandı. Bundan sonra uygulamaya yönelik çalışmalar yapılacak” dedi.Bakan Yıldırım, şöyle devam etti: “şimdi kapıyı araladık, şartların iyileştirilmesi, karşılıklı şirketlerin ilişkileriyle ilgili bir şeydir. O konuda da düzenleyici kurumun kıstasları vardır.”
 
 
SABıT üCRET KALKMAZ
 
Türkiye’de serbestleşme sürecinin yeni bir halkasının devreye girdiğini belirten Yıldırım, sektörden gelen ‘sabit ücret kalksın’ söylemlerine de yanıt verdi. Yıldırım, “Her hizmetin bir bedeli var. Bugün (dün) yine gazetelerde gördüm. ‘Sabit hizmet kalksın’ diyorlar. Kalkmaz” dedi. Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sabit hizmet bir altyapının hazır tutulmasının bedelidir. Dünyada da Türkiye’de de vardır, var olmaya devam edecektir.”
 
Toplantıya katılan Türk Telekom Genel Müdürü Paul Doany, sabit hattın mobille iyi koşullar altında rekabet edebileceğini, şirketlerin bundan sonra etkili bir şekilde rekabet etme şansına sahip olacaklarına işaret etti.
 
Serbest Telekomünikasyon ışletmecileri Derneği (TELKODER) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ata Arıak ise uzak mesafe telekom hizmetlerinin serbestleştirildiğini, ancak uygulamada yeteri kadar kullanılamadığını öne sürdü.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz