Ressamlar Sergide Buluştu…

13 Mart 2014 Perşembe, 16:45
Ressamlar Sergide Buluştu…

Misbah Sanat Galerisi Adına şahnaz Yılmaz yaptığı yazılı açıklamada, 64 ressamın meme kanserine dikkat çekmek için bir araya geldiğini ifade etti.

Yılmaz açıklamasında şu görüşlere yer verdi, “”Geç Kalma” Resim Sergimizde 64 sanatçı bulunmaktadır. Sergimizin ana teması kadın (Meme Kanserine Geç Kalma).

Sergimizde bulunan teknikler mozaik ile Rsim- Heykel, fotoğraf, grafik tasarım olmak üzere 5 farklı teknik kullanıldı. ıstanbul ‘ da barış Manço Kültür Merkezinde düzenlenen sergimizde, büyük bir izdiham yaşandı, çok ilgi gördü. Bunun üzerine sergiyi Hatay’a taşımaya karar verdim. Hatay’lı sanatseverle buluşturacağım. 25 Mayıs- 6 Haziran 2014 tarihleri arasında Prime Mall Sanat Galerisinde Saat 16.00 da açılış kokteylimizle birlikte sergimizi açacağız. Türkiye’nin birçok ilinde bulunan sanatçılar arasında aynı zamanda Kıbrıs’tan katılacak sanatçılarda bulunmaktadır.

Hatay’da ben Ressam şahnaz Yılmaz, resim öğretmeni Pınar Hançer Yılmaz, Silvane Bakımcı ve Kıbrıslı sanatçı Gülsüm Karadayı bulunmaktadır. Bu sergiyi Hatay’dan sonra, Türkiye’nin birçok iline taşımayı düşünüyoruz. ıstanbul’da Barış Manço Kültür Merkezinde serginin düzenlemesini yapan ressam Rahime Dizdar’ a katkılarından dolayı teşekkür ederim. Hatay ılimizde bulunan tüm halkımızı ve sanatseverlerin sergimizi onurlandırmalarını diliyorum.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz