Son Dakika
17 Temmuz 2018 Salı

Resmi Açıklama Bekleniyor…

28 Mart 2009 Cumartesi, 10:50
Resmi Açıklama Bekleniyor…

Başbakan’ın ‘Kurtulan olmadı’ açıklamasına karşılık Yazıcıoğlu’nun izine rastlanmadığının belirtilmesi kafaları karıştırıyor.
 
Bölgeden gelen haberler helikopterde bulunan 6 kişinin kurtulamadığı yönünde. Ancak BBP yetkilileri Yazıcıoğlu’na ulaşılamadığını ve bu bilgiyi bölgedeki ekiplerden aldıklardan söylüyor. NTV yayınına katılan Başbakan Erdoğan ise kazadan kurtulan olmadığını açıkladı. Bölgede bulunan ıçişleri Bakanı Atalay da cenazeler geldikten sonra açıklama yapacağını bildirdi.
 
ıçişleri Bakanı Beşir Atalay, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekileri taşıyan helikopterin enkazında bulunan cesetlerin taşınması için çalışmaların sürdüğünü bildirdi. Atalay, cenazelerin kendilerine ulaşmasının ardından açıklama yapacağını söyledi.
 
 
Kızılöz köyünde çalışmaları koordine eden ıçişleri Bakanı Beşir Atalay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, asker ve sivil yaklaşık 200 kişinin enkazın bulunduğu bölgeye gönderildiğini belirtti.
 
 
özel kuvvetler komutanlığından 1 binbaşı ile 100 asker ve 100 sivil savunma personelinin, cenazeleri almak üzere enkaza gittiklerini ifade eden Atalay, ”Cenazeler geldikten sonra bir açıklama yapacağım” dedi.
 
 
Enkazın bulunduğu bölgeye araçlarla gitmenin mümkün olmadığını belirten Atalay, yaklaşık 15 kilometrelik mesafenin olumsuz hava şartlarına kar ve tipiye rağmen yürünerek aşılmaya çalışıldığını söyledi.
 
 
BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun eşi Gülefer, kızı Firuze, TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil, Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal ve yetkililerin Kızılöz köyündeki bekleyişleri sürüyor.
 
 
Bu arada, cenazelerin otopsi için Kahramanmaraş’a götürüleceğini belirtildi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz