Son Dakika
24 Eylül 2018 Pazartesi

Rektörü’nden Ziyaret

27 Temmuz 2011 Çarşamba, 13:30
Rektörü’nden Ziyaret

Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Ak Parti Hatay ıl Teşkilatı Başkanlığı’na atanan ısmail Kimyeci’yi ve beraberindeki parti mensuplarını ziyaret etti. 
 
 
AK Parti Hatay Merkez ılçe Başkanı Kudret özbakış’ın da bulunduğu ziyarette, Hatay’ın kalkınması ve üniversitenin gelişimi ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. 
Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, ziyaret sırasında;
 
 
“Siyasi partiler, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin vazgeçilmez unsurlarıdır”. Parlamenter sistemler, siyasi partilerin faaliyetleri üzerine kuruludur. 
 
 
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin yasama organı olarak yerine getirdiği çok önemli ve hayati görevi partilerin temsilcileri olan değerli milletvekillerimiz yürütmekte, ulusumuzun anayasa ve yasalar düzeyinde ihtiyaç duyduğu hukuksal zemini oluşturmak için önemli katkılar sağlamaktadır. 
 
 
Adalet ve Kalkınma Partisi de göstermiş olduğu başarı ve performansıyla gerek Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurulmasıyla gerekse ülkemizi muasır medeniyet seviyesine çıkarmak için yürütmüş olduğu başarılı çalışmalarla, gerçekten partisinin ismine yakışır bir şekilde, adalet içerisinde kalkınmayı sağlamak için Türkiye demokrasisine uygun bir tavır sergilemişlerdir. 
 
 
Biz de Mustafa Kemal üniversitesi olarak akademik hayatın her alanında devletimizin varlığının, birliğinin ve bütünlüğünün, Türkiye Cumhuriyeti devletinin laik, demokratik, sosyal ve hukuk devleti olduğu gerçeğinin öğrencilerimizce özümsendikten sonra bilimsel bilgiyle gençlerimizi donatarak yurdumuzun gelişmesine, ekonomimizin güçlenmesine ve demokrasimizin daha sağlam bir temel üzerinde yükselmesine katkı sağlamaya çalışıyoruz. 
 
 
Bu alanda yetiştirdiğimiz gençler, aynı zamanda müreffeh bir ülke adına gerçekleştirilecek politikaların uygulayıcısıdır” diyerek ülkenin kalkınması için birlik ve dirlik içerisinde olması gereken taraflar olduğunu ve yine bu anlamda üniversite yönetimlerinin siyasi partileri rakip gören değil, onlarla aynı kulvarda el ele koşan ve ülkeyi kalkındırmaya çalışan önemli kurumlardan birisi olduğu gerçeğini unutmadan görevlerini sürdürmeye çalıştıklarını ifade etti. Parti teşkilatının da başarılı çalışmalarını sitayişle izlediklerini belirterek başarılarının devamını diledi. 
 
 
 
Ak Parti Hatay ıl Teşkilatı Başkanlığı’na atanan ısmail Kimyeci ise; Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ülkemizin kalkınması ve güçlenmesi açısından, güçlü bir Türkiye olması konusunda Rektör Güder’in son derece önemli mesajlar verdiğini vurgulayarak konuşmasına şöyle devam etti: 
 
 
“Biz de Ak Parti’nin birer mensupları olarak aynı zamanda ilimizin güçlü bir il olması konusunda çaba gösteriyoruz. Bu çerçevede Türkiye’nin sayılı üniversitelerinden olan Mustafa Kemal üniversitesi, ilimizde kurulduğundan bu yana ilmi çalışmalarla son derece ileri boyutlara ulaştı. şüphesiz Hatay’ımız; gerek tarımsal üretimi, gerek sanayi üretimi, gerekse turizm konusunda kendi içinde birçok zenginliği bünyesinde barındıran çok yönlü vilayetlerden biridir. Dolayısıyla biz de Ak Parti Teşkilatları olarak Mustafa Kemal üniversitesi’nin çok yönlü, donanımlı, konusunda uzman, bilgili ve deneyimli bilim adamlarına sanayimizle, tarımla ışık tutmak suretiyle ilimizin daha güçlü, daha bilimsel yöntemlerle birçok faaliyeti gerçekleştirmesi konusunda destek oluyoruz.” 
 
 
Bu noktada Rektör Güder’in göreve seçilmesiyle beraber, üniversitenin çalışmalarının artan bir ivmeyle devam ettiğini gözlemlediklerini belirten Kimyeci, gelişmelerden Ak Parti ıl Teşkilatı olarak son derece mutlu olduklarını söyledi. 
 
Ardından ilimizin potansiyelinin çok yüksek olduğunu ve bu şekilde teknik gelişimlerin takip edilmesi suretiyle üretilenlerin hem ekonomik değer olarak yükselmesi hem de katma değer olarak değeri yüksek ürünlerin ortaya çıkması konusundaki desteklerinin süreceğini vurgulayarak konuşmasını tamamladı. 
 
 
Konuşmaların ardından iyi niyet ve başarı temennileriyle görüşme son buldu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz