Son Dakika
18 Temmuz 2018 Çarşamba

Rektör’ e zehir zemberek suçlama…

20 Ağustos 2009 Perşembe, 21:46
Rektör’ e zehir zemberek suçlama…

CHP Hatay Milletvekili Gökhan Durgun, Antakya Gazeteciler Cemiyeti’nde (AGC) düzenlediği basın toplantısında, MKü Rektörü Prof.Dr. şerafettin Canda ile ilgili sert eleştirilerde bulundu, görev süresinin bitimine 1.5 yıl kala, bir an önce aklını başına toplamasının gerekliliğini vurguladı. MKü Rektörü şerafettin Canda ile ilgili ciddi iddiaların yer aldığını söyleyen Milletvekili Durgun, MKü’nün de yapılan araştırmalar sonucunda durumunun pek de iyi olmadığını savundu.
 
Bir an önce aklını başına topla…
 
MKü Rektörü Prof.Dr. şerafettin Canda ile ilgili zehie zemberek eleştirilerde bulunan Milletvekili Durgun; görev süresinin bitimine 1.5 yıl kala, “Canda bir an önce aklını başına toplamalıdır”.dedi.
 
Araştırma hastanesinde sürekli elektrik kesintisi oluşmasının ciddi sağlık sorunlarını da beraberinde getirdiğini söyleyen Milletvekili durgun, üniversitenin de başarı sıralamasının sonlarda yer aldığına dikkat çekti. Rektör Canda hakkında açılmış 10 tane dava, 40 dane de soruşturma olduğunu söyleyen Milletvekili Durgun, bu soruşturmaların yolsuzluk, hukuksuzluk, personel arasında kin, garez, baskı uygulama iddialarının da yer aldığını savundu.
 
Böyle bir idareciyle, böyle bir yöneticiyle MKü’nün bilim atmosferini yakalamasının olanaksızlığına dikkat çeken Milletvekili Durgun, “Rektör bir an önce aklını başına toplasın. Bu davranışlarla bilimi başarıyı yakalamak mümkün değil. Görev süresinin bitimine 1.5 yıl kaldı, bu davranış biçimini bırakmalı” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz