Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

Rektör Canda Köy Çocuklarıyla…

25 Nisan 2009 Cumartesi, 09:46
Rektör Canda Köy Çocuklarıyla…

Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. şerafettin Canda, 23 Nisan Milli Egemenlik ve çocuk Bayramı’nı, Yayladağ ilçesinin Görentaş köyünde, ilköğretim okulu öğrencileriyle birlikte kutladı.
 
öğrencilerin hazırladığı bayram kutlama programını sonuna kadar seyreden Rektör Canda, daha sonra bir konuşma yaptı. Canda, “23 Nisan, büyük Atatürk tarafından yalnızca bizim değil, bütün dünyanın çocuklarına armağan edilmiş bir bayramdır. öğrencilerimiz, bayramın ruhuna uygun bir gösteri hazırlamış. öğrenmen arkadaşları da kutluyorum.” şeklinde konuştu.
 
çocuklara bugünün anlamının iyi öğretilmesi gerektiğini vurgulayan Canda, “Mustafa Kemal üniversitesi olarak üzerimize düşen görevi yerine getirmek için köylerimize gidiyoruz. Geçen yıl bazı zorluklarla karşılaştık fakat bu yıl rahattı. Daha fazla köyümüze ulaşmaya çalışacağız.
 
Hatay’ın her karış toprağında var olmaya çalışıyoruz” dedi. Görentaş Muhtarı Abdulbari Aktaran, “Rektör beyin köyümüzü onurlandırması bizi çok sevindirdi. Köylülerimiz merak ediyordu, hocamız köyümüze gelir mi diye. Geldiği için teşekkür ediyorum” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz