Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi

Rahşan Ecevit DSP’den istifa etti…

04 Haziran 2009 Perşembe, 16:00
Rahşan Ecevit DSP’den istifa etti…

DSP’de Ecevit’ler dönemi bitti. Rahşan Ecevit, kurucusu olduğu DSP’den istifa etti. Emrehan Halıcı da partiden ayrılırken, 2 milletvekilinin daha istifası bekleniyor.
 
Demokratik Sol Parti’de (DSP) Genel Başkanlığa Masum Türker’in seçilmesinden sonra yeni parti yönetimine tepkili olduğu bilinen Rahşan Ecevit, istifa kararı aldı. Rahşan Ecevit, yaptığı yazılı açıklamada “Mevcut DSP yönetimine Ecevit çizgisinde bir yönetim gelene kadar eski genel başkanı olduğum partimden istifa ediyorum” ifadesini kullandı.
 
Ancak Ecevit’in istifa yazısı genel merkeze ulaşmadı. Parti içinde Rahşan Ecevit’le birlikte hareket eden Emrehan Halıcı da DSP’den istifa etti. Halıcı’nın istifasının ardından DSP’nin TBMM’deki milletvekili sayısı 10’a düştü.

 

Zeki Sezer, Rahşan Ecevit’in istifasını değerlendirdi.

 

DSP Eski Genel Başkanı Zeki Sezer, Rahşan Ecevit’in istifasını, “Bu sürece gelinmemesini, bu noktaya gelinmemesini dilerdim” sözleriyle değerlendirdi. 29 Mart yerel seçimlerinin ardından istifasıyla DSP’yi olağanüstü kurultaya götüren, eski genel başkan Zeki Sezer, Rahşan Ecevit’in istifasını ANKA’ya değerlendirdi.

 

Sezer, “artık parti yönetimi dışında olduğundan bu işe çok karışmak istemediğini” belirterek, “Ama yaşananlar kötü olmuştur” dedi. “önümüzdeki süreci değerlendirmek lazım” diyen Sezer, “Bu sürece gelinmemesini, bu noktaya gelinmemesini dilerdim” diye konuştu.

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz