Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi

“Radar var” önemseyen yok…

05 Ağustos 2009 Çarşamba, 10:43
“Radar var” önemseyen yok…

     Antakya-Samandağ karayolu üzerinde günün 24 saati kesintisiz radar denetimi yapılıyor.
 
     Gizli yapılmayan denetim sürücülere önceden bildiriliyor. Yolun sağ kenarına konan “Dikkat bu yol da 24 saat kesintisiz radar kontrolü vardır!” tabelasıyla sürücülerin kuralla uyması isteniyor.
 
      Ancak bu önlem bile yeterli olmuyor. Uyaran tabelaya rağmen gün içinde onlarca sürücü kuralları ihlal ediyor. Kurları ihlal eden sürücüler trafik ekiplerinin kontrol ağına takılarak yüzlerce lira ederindeki para cezasını ödemek zorunda kalıyor. ölüm yolu adıyla da bilinen Antakya-Samandağ karayolu, tatil aylarının başlamasıyla birlikte Samandağ ilçesine akın eden tatilcilerin kullanmak zorunda oldukları yol.
 
     Antakya-Samandağ karayolunda aşırı süratten dolayı oluşabilecek kazaların önüne geçmek amacıyla Hatay Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik ekipleri yol güzergâhında sürekli olarak radar denetlemesi yapıyor. Havaların ısınmasıyla artan trafik yoğunluğunun, daha güvenli ve düzenli akışını sağlamak amacıyla radarla hız denetimleri taviz verilmeden sürekli yapılıyor. Trafiği tehlikeye düşüren ve hız sınırlarını aşan araç sürücüleri hakkında 206 YTL Trafik para cezası uygulanıyor, araç ve belgelerinde eksiği bulunan araçlar trafikten men ediliyor.
 
 “Radar var” tabelasına rağmen…

 
     Karayolu üzerinde mevcut uyarıcı tabelaya rağmen sürücülerin hız sınırını aşması veya hatalı sollama yapması ise şaşırtıyor. Kontrol noktalarında bekleyen Trafik ekipleri radar denetimi yapıldığının önceden bildirilmesine rağmen çok sayıda sürücünün kuralları ihlal ederek ceza ödemek zorunda kaldığına dikkat çektiler.
 
     Kontroller sırasında trafik ekipleri ile sürücüler arasında sık sık tartışmalar yaşandığı da gözlendi. Fotoğraflarda Antakya-Samandağ karayolunda denetim yapan ekipler ve kuralları hiçe sayarak ceza ödemek zorunda kalan sürücüler görülüyor.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz