Son Dakika
17 Temmuz 2018 Salı

PTT 173. Yaşında…

24 Ekim 2013 Perşembe, 10:38
PTT 173. Yaşında…

 
Hatay PTT Başmüdürü şükrü Dursun, PTT’nin 173 yıldan beri Türk Milletinin hizmetinde olduğunu söyledi.
 
Antakya Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden Başmüdür şükrü Dursun, PTT olarak Anonim şirket olduklarını ve Devletin yaptığı % 40 teşvikle 47 personelin emekli olduğunu ifade ederken, yeni olarak KPSS çerçevesinde 56 personel alacakları hatırlatmasında bulundu.
 
25 Ekim’e kadar yapılacak başvuru sonrasında alınacak personelin 1 Kasım’dan itibaren göreve başlayacağını kaydeden Başmüdür şükrü Dursun, ‘Köklü bir geçmişe ve kültürel mirasa sahip olan teşkilatımızın bu yıl 173. kuruluş yıl dönümünü kutluyoruz’ dedi.
 
PTT Teşkilatının Kurulduğu 23 Ekim 1840 tarihinden bu güne, halka en iyi hizmeti sunma yolundaki özverili çalışmaları sonucu, toplumda saygın ve onurlu bir yere sahip olan ve sürekli kendini yenilemek suretiyle her geçen gün hizmet yelpazesini genişlettiğinin altını çizen PTT Başmüdürü şükrü Dursun, ‘Dolayısıyla gün geçtikçe devleşen bir kurum haline dönüşen PTT, 173. yılında otomasyona açık 4515 işyerinde, tecrübesini teknoloji ile birleştirerek çağdaş hizmetler üreten ve rekabet ortamında varlığını sürdürebilen bir kuruluş haline gelmiştir.
 
173 yıldır ülkemizin hizmetinde olan Kurumumuz 23.05.2013 tarihli ve 28655 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 09.05.2013 tarihli ve 6475 sayılı Posta Hizmetleri Kanunun 21. Maddesi gereğince Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim şirketi şeklinde yeniden yapılanmış ve 02.09.2013 tarihinden itibaren Ticaret Siciline kayıtlı faaliyetlerini bu ad altında sürdürmeye devam etmektedir’ açıklamasında bulundu.
 
40 bin kişilik PTT Camiası olarak 173 yıldır Türk Milletinin hizmetinde olmanın gurur ve mutluluğuyla geçmişleriyle övünürken, geleceğe umutla baktıklarına vurgu yapan Başmüdür Dursun, açıklamasını şöyle sürdürdü:
 
‘Hizmetlerini bu bilinçle sunmayı ilke edinmiş olan Kuruluşumuz, her kademedeki personelinin fedakâr çalışmalarıyla çağın gereklerini yerine getirme gayreti içerisindedir.
 
Yakın zaman önce başlattığımız “değişim, dönüşüm ve gelişim” hamlesinin, son adımı Kurumumuz Posta, Bankacılık ve Kargo Lojistik hizmetlerine ek olarak PTT’nin telefonunu simgeleyen ‘T’ si Pttcell ile Mobil iletişim hizmeti sunmaya başladı
 
Bu zamana kadar yaptığımız güzel şeyler, bundan sonra yapacaklarımızın habercisidir. Tüm dünyada haberleşme ve iletişim alanında yaşanmakta olan baş döndürücü gelişmeleri aynı anda hatta bir adım önden takip ederek uygulamaya koymak; çağdaş hizmet sunmanın gereği ve muasır medeniyetler seviyesi hedefine ulaşmanın olmazlarındandır.
 
Bu anlayıştan hareketle Kurum olarak, takım ruhu ve 173 yıllık tecrübenin verdiği güvenle hep birlikte Kuruluşumuzu daha da ileriye taşımanın gayreti içerisinde olacağız.
 
ülkenin en ücra köşelerinde hizmet veren teşkilatımız, ilimizde de 14 merkez,  33 şube, 89 acente ve 7 gün 24 saat çalışan 34 PTTmatikle faaliyetini sürdürmektedir.
 
Kuruluşumuzun bu günlere gelmesinde emeği geçen tüm mensuplarımızı saygı ile anar, “süratli, güvenli, kaliteli” hizmet verebilmek amacıyla üstün görev anlayışı ile mükemmelliği yakalama yolunda çalışan tüm arkadaşlarıma teşekkür eder, 173. kuruluş yıl dönümlerini kutlar, başarı dolu nice yıllar dilerim’.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz