Proje Üretmede Başarılıyız…

26 Nisan 2012 Perşembe, 10:53
Proje Üretmede Başarılıyız…

Lekesiz, ”2011 yılında Hatay bin 132 proje başvurusuyla Kahramanmaraş’ın 2,5 Osmaniye’nin ise 3,5 katına ulaştı” dedi.
AA
Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, ıl özel ıdaresi salonunda düzenlenen SODES bilgilendirme toplantısında yaptığı konuşmada, ilk defa geçen yıl Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOğAKA) ile bölgede uygulanmaya başlanan SODES’e kentten yapılan yoğun başvurunun sevindirici olduğunu söyledi.
 
Sosyal imkanlara erişimde sıkıntı yaşayan kesimlerin toplumsal hayata etkin şekilde katılabilmeleri ve yaşamlarını daha sağlıklı bir şekilde sürdürmelerine katkı sağlamak amacıyla SODES programının uygulandığını belirten Lekesiz, geçen yıl bölge için öngörülen 7,7 milyon TL’nin yüzde 40’ı olan 3 milyon TL ile Hatay’da 52 projenin desteklendiğini dile getirdi.
 
SODES programının uygulanmasıyla birlikte 835 kişinin kültürel merkezlerde eğitim gördüğünü, 410 kişinin meslek edindirme kurslarına katıldığını vurgulayan Lekesiz, 120 kişinin istihdama kazandırıldığını ve yaklaşık 18 bin vatandaşa da ulaşıldığını ifade etti.
 
Ortak hedeflere ulaşmak için bu tür projelerle ilerlemenin önemine işaret eden Lekesiz, “SODES tarafından başarılı bulunarak desteklenen projeler başarılı bir şekilde yürütülüyor. 2011 yılında Hatay bin 132 proje başvurusuyla Kahramanmaraş’ın 2,5 Osmaniye’nin ise 3,5 katına ulaştı” dedi.
 
Lekesiz, 2011 yılında Hatay’ın bin 132 proje başvurusuyla Kahramanmaraş’ın 2,5 Osmaniye’nin ise 3,5 katı fazla proje hazırladığını belirtti.
 
DOğAKA Genel Sekreteri Erdoğan Serdengeçti ise programla öncelikli amaçlarının, istihdam edilebilirliğinin arttırılması, ihtiyaçlara uygun alanlarda nitelikli iş gücüyle, mesleki bilgi ve birikimin geliştirilmesi, toplumun dezavantajlı kesimlerinin istihdama erişiminin kolaylaştırılması, bölgenin ihtiyaç duyduğu sektörlerde kalifiye eleman ihtiyacının karşılanması olduğunu kaydetti.
 
Hatay’ın proje üretmede çok başarılı olduğunu ifade eden Serdengeçti, SODES’in bir sosyal entegre programı olduğunu, en önemli amacının toplumsal bütünleşmeyi güçlendirmek ve istihdama katkı sunmak olduğunu söyledi.
 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz