Son Dakika
18 Temmuz 2018 Çarşamba

Polis Memuru Toprağa verildi….

31 Ocak 2012 Salı, 09:03
Polis Memuru Toprağa verildi….

Mersin’in Tarsus ilçesinde arkadaşlarıyla şakalaştığı sırada beylik tabancasıyla vurularak ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren polis memuru Mişat Erdal’ın cenazesi, Hatay’ın Dörtyol ilçesinde düzenlenen törenle toprağa verildi. Dörtyol ılçe Emniyet Müdürlüğü önünde düzenlenen törende konuşan ılçe Emniyet Müdürü Mustafa Marangoz, emniyet teşkilatı olarak başarılı bir meslektaşlarını kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirtti. Teşkilatta bulunan 250 bin meslektaşlarının bu ailenin evladı olduğunu ifade eden Marangoz, ”Geride kalan ailesi ve çocukları da bizlerin evladıdır” dedi.
 
 
Törene çocukları 11 yaşındaki Dilara ve 9 yaşındaki Emirhan ile katılan eşi Sibel Erdal’ı ise yakınları ve kadın polisler teskin etmeye çalıştı. Duaların okunmasının ardından Erdal’ın cenazesi, meslektaşlarının omuzundan Numune Camisi’ne götürüldü. Burada kılınan namazın ardından cenaze, özerli Mezarlığı’nda toprağa verildi.
 
 
Törene Erdal’ın yakınlarının yanı sıra, Kaymakam Hasan özyiğit, CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, Belediye Başkanı Fadıl Keskin, Garnizon Komutanı Yarbay Mesut Cihaner, cumhuriyet savcısı ıhsan Güngör ve meslektaşları katıldı.
 
 
 
 Tarsus Emniyet Müdürlüğünde trafik polisi olarak görev yapan 20 yıllık polis memuru Erdal, dün çağlayan Mahallesi’nde temizlik ürünleri satan bir iş yerinde 3 arkadaşıyla sohbet edip, şakalaştığı sırada, kullandığı beylik tabancasının ateş alması sonucu başından vurulmuş ve kaldırıldığı Tarsus Devlet Hastanesinde yaşamını yitirmişti. AA

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz