Star TV Habercisi Nazlı Öztarhan kovuldu mu?

03 Temmuz 2014 Perşembe, 11:49

Star Ana Haber’in Haber Koordinatörü ve aynı zamanda sunucusu Nazlı Öztarhan’ın görevine son verildiği yönündeki haberlere kanaldan açıklama yapıldı.

Nazlı Öztarhan’ın Gezi eylemleri nedeniyle Star TV’den kovulduğu iddialarıyla ilgili olarak kanaldan hayli net bir açıklama yapıldı. İddiaların red edildiği açıklamada Öztarhan’ın 2 Eylül Pazartesi gününden itibaren Star Ana Haber’le ekranlarda olacağı duyuruldu.
Star TV Ana Haber Koordinatörü Nazlı Öztarhan’ın görevine son verildiği ileri sürüldü. Peki gerçek ne?

Uğur Dündar’ın Star’dan ayrılmasından sonra ana haber koltuğunu tamamen alan Nazlı Öztarhan’ın Star’dan gönderildiği iddia edildi. Bu durum, Öztarhan’ın Gezi olayları sırasındaki tutumu nedeniyle yönetimle yaşadığı gerginliğe bağlanıyor.

Özellikle Nazlı Öztarhan’ın “Sadece şehit haberlerinin olduğu günlerde taktığını” söylediği ayyıldızlı kolyeyi, Gezi Parkı eylemleri sırasında polise taşlarla saldıran ve kargaşa sırasında hayatını kaybeden göstericilerden Ethem Sarısülük’ün cenaze merasimi ile ilgili haberin olduğu günde takmasının yönetimin dikkatini çektiği biliniyor.

Tüm bunların ardından Öztarhan, Gezi olayları sonrasında apar topar tatile gönderildi. Tatile gönderildiği gibi yerine yeni bir isim bulundu ifade ediliyordu. Öyle ki bugün ana haberi izlemek için Star TV’yi açanlar Öztarhan yerine ekranda esmer bir spikeri gördü.

Öztarhan, iddialar üzerine, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “Hakkımda ortaya atılan iddiaların tamamı asılsızdır. 2 Eylül pazartesi Star Haber’de görüşmek üzere..” dedi.

İşte Starv TV’den yapılan açıklama:
“Zorunlu açıklama,
Bir kaç gündür bazı internet sitelerinde; Star Ana Haber’i de sunan, Haber Koordinatörü Nazlı Öztarhan’ın görevinden ayrıldığı yönünden gerçek dışı haberler yer almaktadır. Yıllık iznini kullanan Nazlı Öztarhan, 2 Eylül Pazartesi gününden itibaren Star Ana Haber’le ekranlarda olacak..
Kamuoyuna saygı ile duyururuz.
Star Marka İletişim”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz