Pis koku kenti yaşanılmaz kıldı…

21 Haziran 2016 Salı, 11:57

ARITMADAN SIKILAN GENZİ YAKAN PARFÜM NEYİN NESİ?..

Vatandaşlar Arıtma tesisinde kötü kokuyu kamufle etme amacıyla sıkılan bu parfüm de neyin nesi? diye soruyor. Kavurucu sıcaklar, pis koku yetmezmiş gibi genzimizi yakan astımlı çocuklarımızı ölümle burun buruna getiren bu parfüm uygulamasına derhal son verilmesini istiyor.

Antakyalılar ve Defneliler, Arıtma Tesisi’ nin yaydığı pis koku yüzünden kentte yaşayamaz hale geldi.

Asi Nehri’nin il geneli yaydığı pis koku yetmezmiş gibi Defne Beldesi sınırları içerisinde yer alan tüm işletimi ve sorumluluğu ise Büyükşehir Belediyesi’ne ait arıtma tesisi halkı resmen perişan etmiş durumda… Gece-gündüz olur olmaz zamanlarda arıtma tesisinden havaya yayılan pis kokular Uğur Mumcu, Akdeniz, Sümerler, Turunçlu başta olmak üzere Defne ilçesinin tamamını hatta Antakya ilçesini bile yaşanılamaz hale getirdi.

VATANDAŞ HAYKIRIYOR: PİS KOKU KENTİ YAŞANMAZ KILDI…

Çağın gerisinde kalan eski teknoloji arıtma tesisi meskûn mahal içerisinde oluşu sebebiyle her daim eleştiri konusu olurken; şimdi de yaydığı kötü kokuyu bastırmak için püskürttüğü; genzi yakan resmen biber gazı etkisindeki parfümle gündemde.

Vatandaşlar kötü kokuyu kamufle etme amacıyla sıkılan bu parfüm de neyin nesi? Kavurucu sıcaklar, pis koku yetmezmiş gibi genzimizi yakan astımlı çocuklarımızı ölümle burun buruna getiren bu parfüm uygulamasına derhal son verilmesini istiyor. Solunum yolu rahatsızlıkları olan herkesi nefessiz bırakan parfüm sıkma işleminin kötü olaylara sebep vermeden durdurulması önem arz etmektedir.

ARITMA TESİSİ’NİN FAALİYETLERİNE BİRAN ÖNCE ARA VERİLMELİ…

Yaşananlarla ilgili vatandaşların şikâyetleri haber merkezimize ulaşırken konuya ilişkin tarafımıza ulaşan çarpıcı iddiaları ve çözüm önerilerini kamuoyu ile paylaşıyoruz.

Defne ve Antakya Beldesi çevre sakinleri;

“1-Arıtma Tesisi teknolojik ömrünü doldurmuştur. Şehir merkezinde olması sebebiyle kısa vadede teknolojisi, filtresi yenilense de biran önce şehir dışına taşınması zorunludur.

2-Hiçkimsenin Halka bu eziyeti çektirmeye hakkı yok!.. Arıtma Tesisinden yayılan pis kokular her yaştan herkesin sağlığını olumsuz etkilerken, özellikle yaşlı, çocuk ve astım hastaları pis koku karşısında nefes alamaz hale gelmektedir.

3- Bürokratik sorunlar nedeniyle çözümün geciktiğini ifade Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’tan Arıtma Tesisi’ nin faaliyetlerine ‘bürokratik sorunlar’ çözülene kadar ara vermesini rica ediyoruz.” değerlendirmesinde bulundular.

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz