Piano Trio Forte konseri 30 Nisan’da…

14 Nisan 2015 Salı, 11:54

Defne Müzikseverler ve Kültür Derneği (DMK),Hatay’da nitelikli müzik dinlemek isteyenler için 30 Nisan Perşembe günü saat 20.00’de Hatay Kültür Merkezi’nde keman, viyolonsel ve piyano sanatçılarından oluşan ‘Piano Trio Forte’nin konser vermesi için hazırlıklarını tamamladı.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi öğretim üyesi ve piyano sanatçısı Prof. Ece Demirci, İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi ve keman sanatçısı Doç. Sevil Ulucan ile Cemal Reşat Rey Senfoni Orkestrası Viyolonsel Grup Şefi Rahşan Apay’ın oluşturdukları ‘Piano Trio Forte’, Antakya’da topluluk olarak ilk kez konser verecek. Oda Müziği alanında 2010 yılında kurulan üçlü, repertuar seçiminde özellikle Türk bestecilerin eserlerine yer vermeği ilke edinmiş.

Adını bir kelime oyunuyla ortaya çıkan gizli bir espriden alan topluluk, bu adı taşımakla, geniş anlamları ile iki büyük dinamik olan piyano ve forte nüansları arasında geçen müzik serüvenini en kısa şekilde anlatmayı amaçlamış.

Solo kariyerleri dışında Oda Müziği’ne olan düşkünlüklerini hiçbir zaman yitirmemiş olan sanatçılardan oluşan ‘Piano Trio Forte’; bu güne kadar İstanbul’da Borusan Müzik Evi, Süreyya Operası, Fulya Sanat, Sabancı Gösteri Merkezi, İzmir’de Adnan Saygun Sanat Merkezi ile Bursa, Antalya ve Denizli’de konserler vererek, 41.Uluslararası İstanbul Müzik Festivali’nde çalarak ülkemizde sanatın zirvesine çıkmış bir Klasik Müzik topluluğu.

DMK Derneği Başkanı Tülin Erduran : Müziğin sıcaklığı izleyicinin içini ısıtacak

DMK Yönetim Kurulu Başkanı Tülin Erduran yaptığı yazılı açıklamada, kentimizde Klasik Müziğe ve eğitimine yoğun ilgi gösterildiğini, çok sayıda müzisyen ile müzik merkezinin çocuklara ve gençlere hizmet verdiğini,bu durumdan büyük sevinç duyduklarını, Dernek olarak yıllardır solist sanatçılar ve onların oluşturduğu toplulukları müzikseverlerle buluşturduklarını bildirerek, müziğin yaydığı sıcaklığı bu kez izleyicinin ‘Piano Trio Forte’nin vereceği konserde yorumlanacak eserlerle içine çekeceğini  müjdeledi.

30 Nisan Perşembe akşamı Hatay Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan konserin biletleri Dernek üyelerinden temin ediliyor.

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz