Son Dakika
19 Ocak 2018 Cuma

Peygamberimiz Örnek Bir şahsiyettir…

13 Nisan 2012 Cuma, 10:19
Peygamberimiz Örnek Bir şahsiyettir…

Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlayarak mesajında, “Âlemlere rahmet olarak gönderilen son peygamberimiz Hz. Muhammed (sav) Kuran-ı Kerim’in insanlığa vaaz ettiği şahsiyet ve yaşantının en yüce örneğidir.” ıfadelerine yer vererekşöyle devam etti:

 

“Sevgili Peygamberimiz bütün insanlık için örnek bir şahsiyettir. O’nu anlamak aynı zamanda yüce dinimiz ıslam’ı anlamak demektir. O’nun sünnetlerine riayet etmek dinimizi doğru yaşamak anlamına gelmektedir.  Dünyanın geçici meşgaleleri altında insanlığın bunalım, buhran, ızdırap ve arayış içinde olduğu zamanımızda dünya ve ahirette huzur ve mutluluğun yegâne reçetesi, Peygamber Efendimiz(sav)’in sünnetine ve O’nun insanlığa rahmet olarak getirdiği Kuran-ı Kerim’e sımsıkı sarılmaktır. 

 

Âlemlere rahmet olarak gönderilmiş olan Peygamber Efendimiz(sav), üstün insani özelliklere sahip, en güzel ahlaklı, müminlere ve diğer insanlara karşı çok merhametli oluşuyla insanlığa Allah’ın bir lütfudur. Etrafına ışık saçan yüce bir kandil gibi olan Peygamber Efendimiz (sav)’i sevmek, imanımızın bir cüzü ve O’nun övülmüş ümmetinden olmanın bir gereğidir.

 

Bütün bu gerçekler ışığında Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle okunacak mevlid-i şerifleri, Kur’an tilavetlerini, dualarımızı Yüce Allah’tan kabul etmesini ve bizleri Peygamber Efendimiz (sav)’in şefaatine nail etmesini niyaz ediyorum. Hemşehrilerimin ve tüm ıslam âleminin Kutlu Doğum Haftası’nı da saygı ve muhabbetle kutluyorum”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz