Son Dakika
19 Ocak 2018 Cuma

Perşembe; Ezginin Günlüğü konseri…

23 Nisan 2013 Salı, 10:59
Perşembe; Ezginin Günlüğü konseri…

Alanında yıllardır başarılara imza atan Ezginin Günlüğü Gurubu bu Perşembe günü Antakyalılarla buluşuyor. Antakya’da Sümerler Anfi Tiyatro’da gerçekleşecek Ezginin Günlüğü konserine ilişkin tertip komitesinden yapılan açıklamada, davetiyelerin Kemancı Kafe, Hayam Kafe ve Sümerler çay Bahçesi’ nden temin edilebileceği bildirildi. 
 
Birgün Gazetesi organizesinde gerçekleşecek konserin bitimde üniversite öğrencilerine otobüs kaldırılacağı da haber merkezimize ulaşan bilgiler arasında yer aldı. 25 Nisan 2013’ te saat 19:30’ da Sümerler Anfi Tiyatro’da gerçekleşek Ezginin Günlüğü konserine Samandağ ilçesinden katılacak olanlar davetiyeleri Sosyolog Kenan Kahlıoğulları’ ndan (0543 456 95 72, 0535 051 26 45) temin edebilirler. Ayrıca konsere Samandağ Belediyesi önünden araçlar kaldırılacaktır.
 
Ezginin Günlüğü, 1982 yılında, ıstanbul’da kuruldu. 1980 yılında yapılmış olan askeri darbe yönetiminin baskılarının en yoğun şekilde hissedildiği bu yıllarda, insanların bir araya gelmesi engellendiği için, konser gösteri gibi etkinlikler düzenlemek, bir müzik albümü çıkarmak çok zordu ve bir sürü engelle karşılaşıyordu. Ezginin Günlüğü, bu yıllarda, muhalif bir ses olarak ortaya çıktığı için, bütün bu uygulamalardan nasibini alarak yoluna devam etti.
 
Bu ilk yıllardaki repertuarında, hem geleneksel halk türküleri ve hem de grup üyeleri tarafından, Nazım Hikmet, Shakespeare, Ritsos, A. Kadir, Mevlana, Kavafis, Paul Valéry, Orhan Veli, ömer Hayyam, G. Lorca, şeyh Galip, Sadi gibi çeşitli Türk ve dünya şairlerinin şiirleri üzerine bestelenen kendi şarkıları yer alıyordu.
 
şıMDıKı üYELERı
 
Nadir Göktürk – Klavye (Grubun değişmeyen tek üyesi)
 
Eylem Atmaca – Vokal (eski arkadaş, ılk Aşk, Dargın Mıyız)
 
Erkan Gürer – Bas Gitar (Oyun, Ebruli, Hürriyete Doğru, Aşk Yüzünden, Rüya, Her şey Yolunda, ılk Aşk, Dargın Mıyız)
 
Cafer ışleyen – Flüt
 
Murat Kurt – Vokal, Gitar
 
Cem Gezginti – Davul

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz