Son Dakika
20 Eylül 2018 Perşembe

Payaslılar, Somut ıcraat Bekliyor…

27 Aralık 2011 Salı, 17:09
Payaslılar, Somut ıcraat Bekliyor…

CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu Payas’ın ilçe olabilmesi için TBMM’ye verdiği yasa teklifi ile ilgili, AKP’li vekil Hacı Bayram Türkoğlu tarafından “Sulandırma Teşebbüsü” olarak yorumlanması üzerine konuyla ilgili açıklama yaptı.
 
 
 
 
 CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada “Payas’lılar laf kalabalığı değil, somut icraat bekliyor” dedi.
 
 
ıktidar milletvekillerini, seçim sırasında verdikleri sözleri tutmaya davet eden Dudu açıklamaya şöyle devam etti; “Payas ilçe olmayı çoktan hak etmiş, Türkiye’nin en büyük beldelerinden birisidir. AKP’li vekiller Başta Sayın Hacı Bayram Türkoğlu ve Adalet Bakanımız Sayın Sadullah Ergin olmak üzere, Payas’ta yaptıkları toplantılarda defalarca Payas’lılara ilçe sözü verdiler. Ben bölgenin bir vekili olarak konuyu TBMM’de içişleri Bakanı’na sordum. Yine TBMM’de şahsıma verilen cevapta, Payas’ın ilçe olması ile ilgili bir gündemlerinin olmadığını beyan ettiler. O zaman anladım ki, AKP’li vekillerin amacı payas değil, oy kapmaktır. Ben ve CHP meclis gurubumuz bir kanun teklifi vererek Payas’ın  ilçe olma durumunu TBMM gündemine taşıdık. Sonuna kadar da teklifimizin arkasında olacağız.
 
 
 
 Bizim bu çalışmalarımız AKP’yi ve AKP’li vekilleri rahatsız etmiş. Sayın Hacı Bayram Türkoğlu’da bu rahatsızlığa tercüman olarak açıklanma yapmış. Bizleri yani Payas için mücadele edenlerin Yasa teklifini “sulandırma teşebbüsü” olarak değerlendirmiş. Bir de eklemiş Hatay Büyükşehir projesi kapsamında sorunun çözüleceğini söylüyor.  Laf kalabalığı ve siyasi demogojiden ibaret bir açıklama.
 
 
 Bütün ıskenderun ve Dörtyol yöresi biliyor ki, büyükşehir projesi bu yöreye bir şey kazandırmayacak, tam aksine hazır var olanları götürecektir.
 
 
 
 
 Verdikleri sözleri inkâr edemeyince anlamsız cümlelerle insanların kafasını karıştırmaya ve işin içinden sıyrılmaya çalışıyorlar. Yine bu açıklama gösteriyor ki, Başta Sayın Hacı Bayram Türkoğlu ve Sayın Adalet Bakanı Sadullah Ergin olmak üzere hiçbir AKP’li vekil, ıskenderun ve Dörtyol yöresini düşünmüyor. Ben yine de AKP’li vekillere seslenmek istiyorum. Hem yaşamda, hem de siyasette tutarlı olmak ve verilen sözlere sahip çıkmak gerekir. Sizler de verdiğiniz sözleri tutun ve Payas için üzerinize düşen sorumluluğa sahip çıkın.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz