Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi

Payas Meslek Yüksekokulu Açıldı…

07 Ocak 2012 Cumartesi, 09:42
Payas Meslek Yüksekokulu Açıldı…

Mustafa Kemal üniversitesi (MKü) Payas Meslek Yüksekokulunun açılışı geçici olarak kullanacak Payas Belediye binasında gerçekleşen törenle yapıldı.
 
 
MKü Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, açılışta yaptığı konuşmada, Payas’ta bir yükseköğretim faaliyeti başlatarak kısa süre içerisinde ilçenin çehresini değiştirmek istediklerini belirtti. Buradan yetişecek gençlerin Türkiye’nin hem insan kaynağını oluşturma anlamında hem de Payas’ın Cumhuriyet tarihinde her yönüyle geliştirmiş olduğu kültürünü, medeniyetini, birikimini yükseköğretime sunduğu katkıları ev sahipliği yönüyle de farklı bir boyut kazandırarak geliştirmesini arzu ettiklerini ifade eden Güder, Belediye Başkanı Bekir Altan’a katkılarından dolayı teşekkür etti.
 
 
Payas’ta yapacakları yeni bina ve desteklerle oluşturulacak kampüs alanıyla birlikte Payas Belediyesi ve halkı adına ölümsüz bir eser ortaya çıkacağına inandığını belirten Güder, kurumun ilelebet burada topluma hizmet etme yönünde varlığını sürdüreceğini ifade etti.
 
Payas Belediye Başkanı Altan ise öğrenci alımı esnasında sıkıntı olması durumunda belediye binasının 3. katını da üniversiteye tahsis edebileceklerini, ayrıca sahilde Payas Belediyesine ait olan 7 bin 400 metre kare yeri ve vatandaşa ait olan 12 bin 400 metre kare yeri kamulaştırıp toplamda 50 dönüm araziyi hızlı bir şekilde üniversiteye kazandırma gayreti içeresinde olacaklarını kaydetti.
 
Açılış töreninin ardından Rektör Güder, Belediye Başkanı Altan’a plaket verdi. AA

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz