Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

Parke Çözüm Değil…

22 Şubat 2012 Çarşamba, 08:36
Parke Çözüm Değil…

Bilindiği üzere vatandaşlar ve sürücüler için çile yoluna dönüşen Antakya-Samandağ Karayolunun, çekmece, Turunçlu, Subaşı Belediyeleri sınırları içerisinde yer alan 2700 metrelik bölümüne parke taşı döşeme işi valiliğin de konuya el atmasıyla başladı.
 
Birkaç gün önce ‘çile Yolunda Mutlu Son’ başlığıyla gazete sütunlarından duyurulan 2700 metrelik yola, 48 bin m²’ lik parke taşı döşeme işi ilgili belediyeler tarafından başlatıldı.
 
Trafiğe kapatılarak parke döşeme çalışmaları başlanan yol ile ilgili vatandaşların endişeleri devam ediyor. Söz konusu yolda altyapı çalışmaları yapılmadan, parke taşı döşenerek sorunun çözüme kavuşmayacağını dile getiren vatandaşlar, yapılan çalışmaların çok önemli olduğunu ancak ilk yağmurda tüm emeklerin ziyan olacağı, görüşünü dillendiriyorlar.
 
Yolla ilgili sergilenecek işçiliğin çok önemli olduğuna işaret eden vatandaşlar, en kaliteli işçiliğin bile sıkıntılı altyapıdan zarar göreceğini, bu nedenle yetkililerin kaliteli işçilik kadar bölgede alt yapıya da önem vermesini istiyorlar. Düne kadar yolda boy boy çukurlarla boğuşan vatandaşlar, ilk yağmurla bu defa yolda gezinen parke taşlarıyla karşılaşmak istemiyorlar.
 
 
 
Gazetemizi arayarak yapılan çalışmalar hakkında kaygılarını dile getiren vatandaşlar, altyapının tamamlanmadan yapılan bu çalışmanın göstermelik olduğunu, fayda sağlamayacağını iddia ettiler. Sorunun sadece yol üzerinde ki çukurlardan ibaret olmadığına işaret eden vatandaşlar, yağmur sularının sağlıklı bir şekilde tahliyesinin sağlanması için gereken altyapıya öncelik verilmesi gerektiğini dile getirdiler.
 
 
 
 
 Bölge esnafı çekmece, Turunçlu, Subaşı Belediyeleri sınırları içerisinde yer alan 2700 metrelik yola altyapı çalışmaları yapılmadan parke taşı döşenmesinin çözüm olmayacağına inanıyorlar. ş. Harbelioğlu

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz