Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

Park temizliği sevindirdi…

12 Haziran 2009 Cuma, 07:02
Park temizliği sevindirdi…

Geçtiğimiz günlerde yerel basında yer alan Asi Nehri Armutlu Mahallesi yakası boyunca uzanan Dostluk Parkının yabancı ot ve dikenlere teslim olmasını işleyen haberleri üzerine harekete geçen Antakya Belediyesi Park Bahçe ekipleri parkta temizlik çalışması başlattı.
 
şehir merkezinde yer almasına rağmen boyları iki metreyi aşan yabancı ot ve dikenler arasında kalan Dostluk Parkının içler acısı haline dikkat çeken vatandaşlar, “Bu manzara ne Dostluk Parkına ne de Antakya’ya yakışmıyordu. Yerel Basın aracılığıyla haber yapılmasından hemen sonra Belediye ekipleri burada bir çalışma başlattı. Biz hem yerel basınımıza hem de geçte olsa hatasını gören Belediye yönetimine teşekkür ediyoruz” dediler.
 
Dostluk Parkının Mehmet Yeloğlu köprüsü yakasından başlatılan çalışmanın birkaç gün içinde bitirileceğini dile getiren Antakya Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü ekipleri, Antakya’da mevcut 40’a yakın parkın elden geçirilerek yaz mevsimine hazır hale getirileceğini söylediler. Fotoğraflarda Dostluk Parkının yabancı otlara teslim olmuş hali ve parkı bu halinden kurtarmaya çalışan Belediye Park Bahçe ekipleri görülüyor.
 
Bu arada konuyu özyurt ve Asya Gazeteleri haber sütunlarına taşımış, okuyucularının takdirini kazanmıştı…

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz