Son Dakika
25 Eylül 2018 Salı

Papalık “Padovese’yi unutmadık.”

07 Haziran 2011 Salı, 11:16
Papalık “Padovese’yi unutmadık.”

Hatay’ın ıskenderun ilçesindeki evinde bıçaklanarak öldürülen Papalık Anadolu Temsilcisi Piskopos Luigi Padovese (63), ölümünün birinci yılında görev yaptığı kilisede düzenlenen ayinle anıldı.
 
Ayine katılan ızmir Başpiskoposu ve Papalık Anadolu Temsilcisi Vekili Ruggero Franceschini, Padoveseyi unutmadıklarını belirterek, tüm dünyaya barışın ve huzurun gelmesini diledi. Vatikan Elçisi Antonyo Lucibella ise Padovese’nin örnek alınacak bir insan olduğunu belirterek, yaşamından kesitler sunduktan sonra ”Yurtta Sulh Cihanda Sulh” sözünün çok önemli olduğunu, bu sözün unutulmaması gerektiğini bildirdi.
 
ıskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek de Türkiye’de insanların barış ve hoşgörü içerisinde yaşadıklarına dikkati çekerek, ”Padovese çok iyi bir insandı. Ruhu şad olsun” dedi. Konuşmaların ardından gerçekleştirilen ayinde dualar edildi, ilahiler okundu. Ayine, ıskenderun Kaymakamı Ali ıhsan Su, Hristiyan din adamlarıyla çok sayıda Hristiyan katıldı.
 
 Papalık Anadolu Temsilcisi Luigi Padovese, 3 Haziran 2010’da Hatay’ın ıskenderun ilçesinin Karaağaç beldesi Sultanköy Mahallesi’ndeki evinde bıçaklanarak öldürülmüş, olayla ilgili Padovese’nin 4,5 yıldır şoförlüğünü yapan Murat Altun (26) katil zanlısı olarak tutuklanmıştı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz