Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

Özyurt Gazetesi’ ne tebrik…

14 Ocak 2012 Cumartesi, 16:18
Özyurt Gazetesi’ ne tebrik…

Hatay Antakya’ da yayın yapan meslektaşımız özyurt Gazetesi 24 yaşına girdi… 11 Ocak 2012 tarihi itibariyle meslek hayatında koskocaman 23 yılı devirerek 24. hizmet yılına giren özyurt Gazetesi’ ni tebrik ederiz. özyurt Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni METıN DıNGıL’ in de dediği gibi ekip ruhunu en iyi şekilde yansıtmaya çalışan, ”Ben” değil, ”Biz” kavramıyla bugünlere gelen özyurt Gazetesi’ ni kutlamamak mümkün mü? ıyiki varsınız… Daha nice senelere…
 
özyurt Gazetesi’nin 24. yaşına girmesi münasebetiyle şok Medya; Grup başkanımız Tamer Kerimoğlu gazeteye gönderdiği mesajda özyurt Gazetesi’ni imtiyaz sahibi Ali Kavak nezdinde tebrik etti. şok Grup Başkanı Tamer Kerimoğlu özyurt Gazetesi’ ne gönderdiği mesajda şöyle dedi. “ Hatay basınında hakkıyla bir yerlere gelen basınımızın güzide temsilcisi, müttefikimiz özyurt Gazetesi iki ayrı yönü ile tebriği hak etmektedir.
 
öncelikle gazete imtiyaz sahibi Ali Kavak’ ı duayen gazetecileri bir araya getirerek böyle güzel bir gazeteye imza atığı için kutluyorum. Hemen akabinde Genel Yayın Yönetmeni METıN DıNGıL, Yazı ışleri Müdürü MUFıDE ıSTANBULLU, Haber Müdürü ALı YOLCU, Reklam ve Halkla ılişkiler Müdürü GüLşAH DöNMEZ ve adını sayamadığım daha nice gazete emekçisinin 24. yaş gününü tebrik ederim.”dedi.
Haber: şirin Harbelioğlu
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

Metin Dingil’ in köşe yazısı:
 
 
öZYURT 24 YAşINDA       Ekip ruhunu en iyi şekilde yansıtmaya çalıştık. ”Ben” değil, ”Biz” kavramıyla bugünlere geldik…
      Günlerin su gibi aktığı zamanımızda, öZYURT Gazetesi 24. yaşına girmenin heyecanını yaşıyor. Basında 10. yıldan sonrası artık o basın yayın organının büyük bir mesafeyi kat ettiği ve bir seviyeyi aşarak, söz hakkına sahip olduğu bir zaman dilimi olarak bilinir. öZYURT Gazetesi, her yerel gazetenin hissettiği zorlu koşullarda bıkmadan, usanmadan ilerlemesine devam eden ve bu vesile ile de, Hatay yerel basınında haklı bir yere gelen gazetelerimizden olmayı başaran günlük bir gazetemiz..
 
ülkemizin içinden geçtiği zorlu süreçte, yerel gazetelere her zamankinden daha fazla ihtiyacın olduğu hepimiz tarafından malumunuzdur. ülke genelinde medyadaki tekelleşme ve yandaş medya kavramlarının taraflı yaydıkları bilgi kirliliği sonucu, insanlar kendi yaşam alanlarındaki haberleri ve bu haberlere yapılan yorumları her zamankinden daha fazla yerel basından izler oldu.. Hatay bu anlamda hem şanslı hem de şanssız illerden biri. Birçok gazetenin olması Hatay kamuoyunun tercih noktasında kısır kalmamasına, dolayısı ile de farklı kaynakları süzgecinden geçirerek doğru bilgiye ulaşmasını kolaylaştırmaktadır. şanssız olması; birçok gazetenin olması avantajını iyi kullanamaması, rekabetin olacağı yerde kalitenin düşmesine, neredeyse fotokopi gibi tüm gazetelerde aynı haber ve fotoğrafları görmemize neden olmaktadır..
 
Aşağı yukarı 23 yıla yakın bir zamandan beridir Hatay yerel basınında yazmaya gayret ettim. Her gün yazmanın sorumluluğunu bir an olsun aklımdan çıkarmadım. Basının bana sağladığı imkânları ve önüme örülen engelleri hep sağduyu ile tarttım. Bu imkânları geçim kaynağı yaparak olayları saptırmadım. Tabiatıyla bir köşe yazarının eleştirilerini henüz anlayamamış ilgili ve yetkililerle bazı zamanlar sıkıntılar yaşamadık desek yalan olur!! Yaşamaya da bu meyanda devam ediyoruz. çünkü yazılanların bir toplumsal görev ve yükümlülük olduğunun idraki içindeyiz. Eleştirmek veya eleştirmemek, bir yönetici bu düşünceler içerisinde pencereden dışarıya bakmalıdır. Basının görevi toplumu ilgilendiren tüm olaylar hakkında, halkı objektif ve gerçekleri yansıtacak biçimde aydınlatmak, düşünmeye çağıracak yolda tartışmalar açmak, yöneticileri eleştirmek ve uyarmak, bireyleri içinde yaşadığı toplumun ve yaşadığı ülke sorunları yönünden bilinçlendirmektir.
 
Cenap şehabettin, “herkes benim düşünceme katılırsa, yanılmış olmaktan korkarım” der.. Eleştiriye kızmamak bir olgunluktur. Kızgınlığın sonuçları, sebeplerinden daha üzücüdür. çeşitlilik, çeşitli düşünceler hem insan için hem de toplum için bir zenginliktir. Bu zenginliği de yaşatacak olanda yetkililerdir. Gazetemiz daima bu duygu ve düşünceler içerisinde hareket etti.. Kimsenin arka bahçesi ve makyaj malzemesi olmadı.. Ekip ruhunu en iyi şekilde yansıtmaya çalıştık. “Ben” değil, “Biz” kavramıyla bugünlere geldik.. şükürler olsun ki, öZYURT Gazetesi 24. yaşına basmanın coşkusunu yaşıyor..
 
Gazetemizde muhabirinden, yazı işlerine, matbaa basımından dağıtımına kadar, özveri ile çalışan bütün arkadaşlarımın ellerine sağlık diyorum.. Ayrıca yazı ailesi içerisinde bulunan ve çok değerli köşe yazarı, fikir emekçisi olan dostlarımı da, bu karşılıksız emeklerinden ötürü ayrıca tebrik ediyorum. Gazeteciliğin her alanı gibi gazete sahipliği de zor zanaattir. Gazete sahibi olmanın birinci koşulu da sahibi olduğun gazeteyi, gazeteleri sevmek ve onları yaşatmak, büyütmek için çalışmaktır..
 
öZYURT Gazetesinin imtiyaz sahibi olan Hatay’da böylesine bir gazete yaratmayı başaran, sayın ALı KAVAK bu eseriyle ne kadar övünse azdır. Son olarak; her zaman başımızın tacı olan okurlarımızın önünde saygıyla eğiliyor ve onlara şu sözü bir kez daha veriyoruz.. öZYURT sizi asla mahcup etmeyecek.. Saygılarımla… özyurt Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni METıN DıNGıL

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz