Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

Özürlüler zor durumda…

04 Haziran 2010 Cuma, 20:03
Özürlüler zor durumda…

Geçtiğimiz günlerde daha iyi bir dernek binası inşaatı yapan ve Antakya Belediyesi tarafından çatısının ahşap değil de beton yapılmasından dolayı yıkılmak istenen Antakya Sakatlar Derneği ‘ ne Belediye’ den üzen uygulama.

Antakya Belediyesi 16 yıl önce Antakya Sakatlar Derneği’ ne hibe verdiği suyu kaçak olduğu gerekçesiyle mühürledi. 16 yıldır suyun verildiği Sakatlar Derneği üyeleri suların kesilmesiyle ellerini dahi artık pet şişelerde getirdikleri su ile yıkamaya başladıı. En temel ihtiyaçlarını bile karşılayamaz hale gelen özürlüler perişan durumda olduklarını ifade ediyorlar.

Dernek üyeleri ; Antakya Belediye Ekiplerinin derneğe gelerek sularını kaçak olduğu gerekçesiyle kestiklerini vurgulayarak, “Biz bu suyu Eski başkan Bekir Karabacak’ tan itibaren kullanıyoruz. 16 yıldır bu suyu kullanırken, şimdi mi suyun kaçak olduğu akıllarına geldi” şeklinde tepki gösterdi.
özürlüler, Dernek binasında kişisel ihtiyaçlarını karşılayamaz hale gelindiğinin altını çizerek,  “ En temel ihtiyacımızı bile karşılayamaz hale geldik. Suyumuz yok, tuvalete giremiyoruz, ellerimizi bile yıkayamıyoruz” diye sitem ettiler.

Su ihtiyaçlarını bidonlarla karşılayan Antakya Sakatlar Derneği üyeleri “Bu zülüm niye bize yapılıyor anlamıyoruz. Biz özürlülerin bugüne kadar  kimse ile bir sorunumuz, bir sıkıntımız olmadı, kimseye zarar vermiyoruz , ama belediyenin bize gördüğü bu zülümü anlamıyoruz” dediler. özürlüler Mücadelelerinde haklı olduklarını ifade ederek, derneklerine sahip çıkacaklarını belirttiler.

Başkan Köse: Bu bir insanlık ayıbıdır!

Dernek Başkanı Sabit Köse de, 16 yıl önce bağlanan suyu kullandıklarını belirterek, “Bizi soyutlamak istiyorlar, bezdirmek istiyorlar.Biz burada 20 gündür yatıp kalkıyoruz. şimdi de içecek suyumuzu kestiler.Bizi yıldırmak istiyorlar. Biz uzun yıllardır buradayız ve buradan çıkmak istemiyoruz. Bizi dışlamasınlar. Bu bir insanlık ayıbı bu ayıbı temizlesinler. Biz yılmayacağız, pes etmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Dernek ; imza kampanyası başlattı…

Bu arada; Sakatlar Derneği Antakya şube Binası’ nın  yıkılmaması ve parkta kalması için dernek binası önünde bir imza standı açılarak imza kampanyası da başlatıldığı bildirildi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz