Son Dakika
24 Eylül 2018 Pazartesi

Özsoy Veda Etti…

06 Ocak 2011 Perşembe, 11:03
Özsoy Veda Etti…

Hatay ıl özel ıdaresi Genel Sekreteri Muafak özsoy emekliye ayrılıyor. 2011 yılı ilk ıl Genel Meclisi toplantısı geçtiğimiz gün ıl özel ıdaresi çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda Meclis Başkanı Mehmet Gülen Başkanlığı’nda gerçekleştirilmişti.

 

Meclisin ikinci günkü mesaisi ise ıl Genel Meclisi üyelerinin öğlen Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz ile birlikte yedikleri yemek ile başladı. Büyük Antakya Oteli’nde ıl Genel Meclisi üyeleri ile bir araya gelen ve öğlen yemeği yiyen Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz daha sonra ıl Genel Meclisi üyeleri ile ıl özel ıdaresi toplantı salonunda özel bir toplantı gerçekleştirdi.
ıl Genel Meclisi’nin ikinci gününe damgasını vuran Vali Lekesiz, meclis toplantısına da başkanlık etmiş oldu.

öZSOY VEDA ETTı

ıçişleri Bakanlığı’nın 2005 tarihli onayı ile Hatay ıl özel ıdaresi Genel Sekreterliği’ne atanan Muafak özsoy’un kendi isteği ile emekliye ayrıldığı öğrenildi.
Dün basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantıda Genel Sekreter özsoy’un hem Vali Lekesiz’e hem de ıl Genel Meclisi üyelerine veda ettiği edinilen bilgiler arasında yer aldı.Hatay ıl özel ıdaresi Genel Sekreteri Muafak özsoy’dan boşalan göreve ise Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sabuncu’nun vekâlet edeceği belirtildi.

 MUAFAK öZSOY KıMDıR
 
“09.11.1962’de Antakya’da doğdu. ılköğrenimini Samandağ’da, orta öğrenimini ise Antakya’da tamamladı. çukurova üniversitesi Adana Meslek Yüksekokulu ınşaat bölümünü bitirdi. Daha sonra Anadolu üniversitesi ıktisat Fakültesi ıktisat Bölümünü bitirdi.

1985 yılında Hatay Valiliği ıl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü’nde göreve başlayan Muafak özsoy, 1988 yılında Hatay ıl özel ıdaresine Mahalli ıdareler Kontrolörü olarak atandı. 1993 yılında ıçişleri Bakanlığı tarafından açılan ıl özel ıdare Müdürlüğü Sınavını kazanarak 1994 yılında Hakkâri ıl özel ıdaresine ıl özel ıdare Müdürü olarak atandı. Hakkâri’den sonra sırasıyla Batman, Niğde ve Konya ıl özel ıdarelerinde ıl özel ıdare Müdürü olarak görev yaptı. 5302 sayılı ıl özel ıdaresi Kanunu’nun 04.03.2005 tarihinde yürürlüğe girmesi ile birlikte Konya ıl özel ıdaresi Genel Sekreter Vekili olarak görev yapan özsoy, ıçişleri Bakanlığı’nın 11.07.2005tarihli Onayı ile Hatay ıl özel ıdaresi Genel Sekreteri kadrosuna atandı ve bu görevine 18.07.2005 tarihinde başladı. Halen görevine devam eden özsoy, evli ve 2 çocuk babasıdır.”
 
 MEHMET SABUNCU KıMDıR
 
“1950 Antakya doğumlu. ıTü Müh. Mimar. Fak.ınşaat Müh. Böl. Mezunu. ıskenderun Demir çelik Fabrikası Müdürlüğünde 1974 yılında ınşaat Mühendisi olarak göreve başlamıştır. Askerlik görevini tamamladıktan sonra Bayındırlık Müdürlüğü’nde 4 yıl süreyle Kontrol Mühendisliği yapmıştır. YSE Müdürlüğü’nde Yol Yapım Mühendisliği ve Gaziantep YSE Müdür Yardımcılığı, Antakya Belediyesi Fen ışleri Müdürlüğü, Belediye Bşk. Yrd. Görevlerini yürütmüş olup, bu arada 9 yıl Yüksekokulda öğretim elemanı olarak ders vermiştir.

1985–2000 yılları arasında Serbest Müteahhitlik ve Mühendislik yapan Sabuncu, 2 dönem Antakya Belediye Meclis üyeliği görevlerinde bulunmuştur. 2003 tarihinden bu yana Köy Hizmetleri Hatay ıl Müdürlüğü ve 2005 yılından bu yana da Hatay ıl özel ıdaresi Genel Sekreter Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Evli, 3 çocuk babasıdır.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz