Son Dakika
15 Temmuz 2018 Pazar

Özlemle Anıyoruz…

10 Kasım 2009 Salı, 15:05
Özlemle Anıyoruz…

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 71.yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Başkan Savaş mesajında duygu ve düşüncelerini şöyle belirtti;
Büyük önder Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 71. yılında, sevgi, saygı, gönül borcu hisleriyle ve özlemle anıyoruz. Milletimiz, her 10 Kasım’da olduğu gibi bu yıl da, aydınlık Türkiye’nin kurucusu Atatürk’e sevgisini, saygısını ve bağlılığını içten duygularla göstermekte, onun gibi bir lidere sahip olduğu için kıvanç duymakta, insanlığa mal olmuş dehayı yetiştirmenin haklı gururunu yaşamaktadır.
Büyük önder Atatürk, milletimizin Anadolu topraklarından silinmek istenildiği bir dönemde başlattığı Kurtuluş Savaşını zaferle sonuçlandırmış ve millet iradesine dayalı modern Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuş, yok edilmek istenen milletimizi, ortak paydalar merkezinde toplayarak, işgal altındaki vatan saşında, çağdaş dünyanın değerlerini benimsemiş, yeni ve bağımsız bir devlet kurarak, ülkemizi aydınlık yarınlara taşımıştır. Verdiği mücadele ve atılımlarıyla diğer milletlere de rehber olan önderimiz, hayatı, başarıları, düşünce sistemi, üstün kişiliği, barışçı kimliği ve geride bıraktığı yıkılmaz eseriyle tarihe damgasını vurmuş, dünyada saygınlık kazanmıştır. Yüklendiği tarihi misyonla, milletimizin yazgısını ve tarihin akışını değiştirmiş, dünyanın yeniden biçimlenmesinde önemli rol oynamıştır. Hizmetleriyle, yaşarken ve vefatından sonra bile dünya için ilham kaynağı olmayı sürdürmüştür.
Büyük önder’imizin bizlere emanet ettiği eserin büyüklüğü ve manası milletimize onur vermekte, Cumhuriyetimizin başarıları geleceğimize güvenle bakmamızı sağlamaktadır. Gazi Mustafa Kemal’in milletimizin gönlündeki erişilmez yeri hiçbir zaman değişmeyecek, sevgi, saygı ve güvenimiz artarak devam edecektir. Milletimiz, Atatürk’ü unutmamış ve unutmayacaktır. O’nun, düşünce sistemine ve Cumhuriyetimize her koşulda sahip çıkacak, ideallerini gerçekleştirmek, gösterdiği hedeflere ulaşmak için elbirliğiyle gönül gönüle çalışacaktır. Bıraktığı eserin büyüklüğünün ve sağladığı kazanımların bilincinde olan milletimiz, bağımsızlık savaşımızın önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Atatürk’ü sonsuza kadar gönlünde yaşatmayı sürdürecektir.Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin Kurucusu, Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 71’inci yıldönümünde bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz