Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi

Özlemimiz Büyüyor….

26 Ocak 2012 Perşembe, 09:59
Özlemimiz Büyüyor….

Aslan, “Cumhuriyetin, Atatürk ilke ve devrimlerinin ödünsüz savunucusu, antiemperyalist, bağımsızlıkçı, ulusalcı, devrimci ve toplumcu gazeteci Uğur Mumcu’ya, aramızdan ayrılışının 19. yılında özlemimiz büyüyerek artmaktadır”Eğitim ış Sendikası, Atatürkçü Düşünce Derneği, Atatürkçü Düşünce Topluluğu, Türkiye Gençlik Birliği, CHP ve ışçi Partisi’nden oluşan tertip komitesi, Uğur Mumcu’yu ölümünü 19. yılında unutmadılar.
 
 
Atatürkçü düşünce derneği Hatay şube binasından Ulus Meydanına kadar meşalelerle yürüyen grup ulu meydanında bir anma töreni ve basın açıklaması düzenlediler.Tertip komitesi adına basın açıklamasını okuyan Eğitim-ış Sendikası Hatay şube Başkanı şenol Aslan, “Cumhuriyetin, Atatürk ilke ve devrimlerinin ödünsüz savunucusu, antiemperyalist, bağımsızlıkçı, ulusalcı, devrimci ve toplumcu gazeteci Uğur Mumcu’ya özlemlerinin büyüyerek artmakta olduğunu söyledi.Mumcu’nun, katledildiği güne kadar, emperyalizmin Türkiye’ye ve bulunduğu coğrafyaya yönelik karanlık planlarını açığa çıkarttığını kaydeden Aslan, “Bu planların uygulanmasında rol oynayan “mafya-tarikat-ticaret ve siyaset” bağlantılarının üzerine büyük bir kararlılık ve cesaretle gitmiştir. Bütün bu karanlık oyunları birer birer belgeleriyle ortaya koymuştur. Emperyalizmin “ılımlı ıslam” ve “etnik ayrılıkçı terör” planlarıyla Türkiye Cumhuriyeti’nin nasıl tasfiye edilmek istendiğini, buna yönelik CIA faaliyetlerini çok önceden gözler önüne sermiştir.” Dedi.Mumcu’nun, 12 Eylül Darbesi ve darbeye gerekçe oluşturan terör, cinayet ve katliam zincirlerinin perde arkalarını, silah ve uyuşturucu kaçakçılığının terör ile olan bağlantılarını belgelediğini, bugün açıkça Emperyalist güçler tarafından himaye edilen etnik ayrılıkçı terör örgütünün uluslararası ve yurtiçi bağlantılarını belgelere dayanarak gözler önüne serdiğini vurgulayan Aslan, yazıları ve araştırmalarıyla bizleri uyarmaya çalıştığını ifade ederek, “yazdıklarından rahatsız olanlar alçakça cinayet işleme yoluna gittiler.
 
 Bu cinayetin aydınlatılmasını “namus meselesi” olarak gördüklerini açıklayanlar olduğu halde işlenen cinayetler üzerindeki karanlık odaklar hala gün ışığına çıkartılıp hesabı sorulmamıştır Bu durumu ülkemizin bir ayıbı, bizleri yönetme sorumluluğunu üstlenenlerin de basiretsizliği olarak görmekteyiz.” şeklinde konuştu.
 
 
Aslan basın açıklamasına şöyle devam etti:
 
“Bugün bu alanda toplananların Türkiye hayali, sevgili Uğur MUMCU’nun ifade ettiği gibi Tam Bağımsız, Anti-Emperyalist, laik, cumhuriyetçi, özgürlüklerden yana, insan hakları savunucusu ve terörün karşısında olan, gericilerin, hırsızların, vurguncuların karşısında olan bir ülke özlemidir.
 
 
 
Böyle bir Türkiye hayali ile başta Uğur MUMCU olmak üzere “faili belli” saldırılar sonucunda katledilen Atatürkçü aydınlarımız Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı, Prof. Dr. Muammer Aksoy, Doç. Dr. Bahriye üçok, Dr. Necip Hablemitoğlu, Turan Dursun, çetin Emeç, Onat Kutlar, Cavit Orhan Tütengil, Abdi ıpekçi ve Mustafa Yücel özbilgin’i de saygıyla anıyoruz.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz