Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

Özdoğan:Mücadele Devam Edecek…

03 Aralık 2013 Salı, 10:22
Özdoğan:Mücadele Devam Edecek…

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partisi Engelli Komisyonu Başkanı Deniz özdoğan yazılı bir açıklamada bulundu. özdoğan açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
 
“ınsanoğlu neredeyse uzaya tatile gidecek kadar teknolojiyi geliştirmişken ülkemizde ve özelde kentimizde, engellilerin hala en temel insani haklardan yoksun olması ne büyük bir ayıptır…
 
3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde eğitimden sağlığa, ulaşımdan istihdama tüm sorunları giderilmiş mutlu bireyler olabilmeyi çok isterdik. özellikle ilimizde yıllardır süregelen duyarsızlık geleneğinin hala var olduğunu görmek son derece üzücüdür.
 
Ancak, yıldırıcı olamayacaktır.
Türkiye’de nüfusuna oranla en fazla engellisi bulunan il, Hatay’dır. Gerçek böyleyken, engellisine sahip çıkma, sorun giderme, toplum içindeki engelliyi göz önünde bulundurarak plan ve proje üretme konularında Hatay, sınıfta kalan iller arasındadır.
Bunun sorumlusu, yerel yönetimler, kamu idarecileri, milletvekilleri, sivil bireyler, engelli aileleri ve biraz da engellinin kendisidir.
 
Cumhuriyet Halk Partisi Engelli Komisyonu olarak, bugünü bir şenlik olarak algılayan, dışlanmışlığı sindirmiş, özel günlerde yüzüne gülüp sonra sırtını dönen sorumluları dost bilmiş engellileri uyandırmayı kendimize görev sayıyoruz.
Sorumlulara ve yaptırım gücü olanlara gelince; ihmal eden, göz ardı eden kendi partilimiz, vekilimiz olsa bile eleştirmekten, hak aramaktan ve en insani haklarımızı elde etme mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz!
 
Hayatın bize yüklediği rol mücadele etmek ve zor koşullarda yaşamaksa bunu sonuna kadar hakkıyla taşımalı, gaflete düşen yol arkadaşlarımızı şiddetle eleştirmeli ve bizi yok sayan zihniyetlerin çok güvendikleri tahtlarını sallamalıyız.
 
Fiziki olarak belki gücümüz sınırlıdır ama şu gerçeği kimse unutmamalıdır: en büyük başarılar kolun- bacağın değil aklın ürünüdür; o da biz de var.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz