Otizm Farkındalık Günleri…

04 Nisan 2014 Cuma, 09:49
Otizm Farkındalık Günleri…

Mustafa Kemal üniversitesi (MKü) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, “Dünya Otizm Farkındalık Ayı” dolayısıyla açıklama yaptı.

Rektör Güder, yazılı açıklamasında, şunları ifade etti:
“Bir ülkenin engelli bireylerine sunduğu imkânlar, o toplumun gelişmişlik seviyesinin göstergesidir. Bu kapsamda Türkiye’nin engellilere açılan kapısı olan Mustafa Kemal üniversitesi; özel gereksinimi olan bireylerin şehrimizin ve üniversitemizin birer zenginliği olduğuna inanmakta, özel gereksinimi olan bireylere yönelik hizmet sunan birimlerine ve bu birimler arasındaki işbirliğine büyük önem vermektedir.

Bu doğrultuda üniversitemiz, özel gereksinime ihtiyacı olan gençlerimize ve personellerimize eşit ve ayrıştırılmamış kaliteli bir hizmet sunmak gayesiyle kampus içinde engelsiz bir yaşam alanı oluşturmuştur. üniversite olarak üzerinde büyük bir hassasiyetle durduğumuz bu hususta konuyla ilgili kurum ve kuruluşlarla ortak çalışmalar yaparak engelsiz bir Hatay hatta Türkiye olmasını hedefliyoruz.

“Dünya Otizm Farkındalık Ayı”nda da engellilerimizin önündeki engellerin ortadan kaldırılarak hayat standartlarının yükseltilmesi, sorunları hakkında halkımızın bilgilendirilmesi, toplumdaki duyarlılığın artırılmasına katkıda bulunulmasını temenni ederek, engellilere hassasiyet gösterip hizmet eden tüm kurum ve kuruluşlara şükranlarımı sunuyorum.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz