Ortak Problemle Başladılar…

14 Nisan 2014 Pazartesi, 11:02

Hatay’ın Büyükşehir statüsüne kavuşması ile birlikte oluşturulan Antakya ve Defne ilçe belediyeleri hizmetlerine sıkıntılı başladılar.

Hatay’ın Büyükşehir olmasıyla birlikte Antakya Belediye Binasına Hatay Büyükşehir Belediyesi yerleşirken, asırlık Antakya Belediyesi iki katlı Odabaşı Belediye Binasına sıkıştırıldı.

Hatay’ın bir diğer ilçesi Defne de yeni kurulması ile birlikte yine Turunçlu belediyesinin iki katlı binasında kendine yer bulabildi.

Antakya Belediye Başkanı ısmail Kimyeci ile Defne Belediye Başkanı ıbrahim Yaman seçim sonrasında yaptıkları ilk meclis toplantılarını sığıntılı binalarda gerçekleştirmelerinden dolayı zor anlar yaşadıkları gözlendi.

Antakya Belediyesi eski özel ıdare binasında, Defne Belediyesi ise sonradan mülk edindiği çekmece Belediyesi binasında meclis toplantılarını yaparken ileriki dönemlerde meclislerinin toplantılarını aynı binalarda toplayıp toplamayacakları merak konusu oldu.

Alt yapıları oluşturulmadan kurulan Antakya ve Defne ilçelerinin belediye başkanları ısmail Kimyeci ve ıbrahim yaman ileriki süreçte bu sıkıntıları nasıl giderecekleri her iki ilçe halkı tarafından dikkatle izlendiği kaydedildi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz