Ormanlar Neden Katlediliyor…

10 Nisan 2014 Perşembe, 10:56

Hatay’ın Samandağ ilçesine bağlı Batıayaz köyünde başlatılan orman katliamı köy sakinlerini ciddi anlamda rahatsız ettiği belirtildi.

Köylüler, Hatay’ın en önemli mesire yerlerinden biri olan Batıayaz köyünde başlatılan orman katliamının artarak devam ettiğini öne sürerek tepkilerini şöyle dile getirdiler:
“Batıayaz köyü, Hatay’ın en önemli ve en serin mesire yerlerinden biri. Antakya’nın hakim serin rüzgarını sağlayan bu köydeki ormanlar maalesef sözde güvenlik nedeniyle katlediliyor. Bu güvenliğin arkasında saklananların acaba oluşturulacak arazileri birilerine peşkeş mi çekecekler? Bugüne kadar güvenlik sorunu olmadı, bundan sonra mı olacak?

Yazıktır, günahtır, katledilen ağaçlar Batıayaz’ın doğal dengesini bozacak.”

Batıayaz köylüleri ormanların güvenlik nedeniyle kesildiğini belirten yetkililere seslenirken, “Acaba dağlarda teröristler mi geziyor, bunun için mi ormanlarımız katlediliyor? Biz hiçbir zaman jandarmamıza herhangi bir zarar gelmesini istemeyiz. Ama katledilen ormanlık alanla jandarma karakolu arasında hem mesafe var hem de evler bulunuyor.

Bu güvenlikte neyin nesi? çıksın yetkililer açıklama yapsınlar, dağlarda teröristler dolaşıyor onun için kesiyoruz, desinler bizde jandarmamızla birlikte güvenlik önlemlerini alalım. Ama güvenlik deniliyor, başka bir şey söylenmiyor. Ama burada Hatay’ın Samandağ’ın, Antakya’nın ciğerleri yok ediliyor, yetkililer birde konuya bu taraftan bakmalarını diliyoruz” serzenişinde bulundular.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz