Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

Onur Ödülü Ayça ve Tuncer’e…

28 Kasım 2013 Perşembe, 09:45
Onur Ödülü Ayça ve Tuncer’e…

Foto Film Merkezi ve Antakya Belediyesi desteğiyle hazırlanan 20 Kasım 2013 tarihinde başlayan II. Uluslararası Altın Defne Film Festivali sona erdi.

Birçok yönetmen ve oyuncunun katıldığı Film Festivalinde aynı zamanda fotoğrafçılar buluşması yapıldı. Onur ünlü’nün son filmi ‘Sen Aydınlatırsın Geceyi’ ile açılışı yapılan Festivalde son dönemin önemli bağımsız sinema eserleri gösterimi yapıldı.

Antakyalı Oyuncu Barış Atay’ın Festivale gelirken gözaltına alınması festivalin gündemine oturdu.

Yönetmen Hasan Tolga Pulat’ın söyleşiye “Barış Atay Yalnız Değildir” yazılı dövizle çıkması salonda büyük çoşku yarattı. çarşı Grubu “Benimle Oynar mısın?” filmini izlemek için salona girerken de “Barış Atay Yalnız Değildir” sloganları atıldı.

Festival kapsamında uzun ve kısa metraj filmler ve belgesel gösterimleri yapıldı. Oyuncu ve yönetmenlerle panel ve söyleşiler yapıldı. Yücel ünlü yönetiminde Kısa Film Atölyesi, Banu Başeren yönetiminde Sinema önü Oyunculuk Atölyesi gerçekleştirildi. Fotoğrafçılar Antakya’nın çeşitli noktalarında yapılan workshoplar ve atölyeler gerçekleştirdi.

Kapanış töreninde onur ödülü yönetmen Engin Ayça ve oyuncu Gülsen Tuncer’e verildi.
Onur ödülü alan oyuncu Gülsen Tuncer “kulak kabartırsak savaşın sesini duyduğumuz bu barış kentinde sanat için, sinema için bulunmak onur vericidir. Bu ödülü Suriyeli kardeşlerime işaf ediyorum” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz