Onlar Geleceğimizdir…

23 Nisan 2012 Pazartesi, 12:42
Onlar Geleceğimizdir…

Bugün 23 Nisan, Atamızın çocuklarımıza armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı, çocuklarımızın Bayramı. Bugün onlara bayramlarını yaşatın. Gerçekten onların bayramı olduğunu gösterin.

 

 

Kendileri için hazırlanan etkinliklere katılsınlar, eğlensinler.çünkü çocuklarımız geleceğimizdir.Her kuşak kendisinden sonraki kuşaklara daha iyi bir Türkiye bırakmak durumunda ve sorumluluğundadır. Bu, ülkemize ve yarının büyükleri çocuklarımıza olan en temel görevimizdir.Haber MerkeziBugün TBMM’nin açılışının yıldönümünü ve Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramımızın 92. yılını kutluyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı 23 Nisan 1920, Ulusumuzun babadan oğula geçen saltanat yönetimini terk ederek halkın kendisini, seçtiği temsilcileri aracılığı ile yönetmeye başladığı günün adıdır.

 

 

Devletimizin yönetim sisteminde bu tarihle başlayan büyük değişim, Türk Ulusu’nun binlerce yıllık tarihindeki en büyük devrimi simgeleyen 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetin ilanı ile sonuçlanmıştır. Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ilk Meclisin açıldığı 23 Nisan 1920 gününü Ulusumuza aynı zamanda çocuk Bayramı olarak armağan etmiş ve bu yönüyle de büyük önderimiz dünya ölçeğindeki eşsiz liderliğini bir kez daha göstermiştir.Seksen dokuz yıl önce kurulan genç Cumhuriyetimiz, bu geçen süre içerisinde pek çok güçlüklere rağmen tüm kurum ve kurallarıyla yerleşmiş ve Türk Ulusu Atatürk ılke ve Devrimlerini, Cumhuriyetin temel niteliklerini özümsemiştir.

 

 

Cumhuriyetimizin en önemli kuruluş felsefesi olan “Egemenlik Kayıtsız şartsız Milletindir” ilkesi, ülkemizi ilgilendiren siyasal, ekonomik, iç ve dış her türlü kararların sadece Türk Ulusuna ait olduğu, başkaca hiçbir ülkenin veya yabancı kuruluşların bu kararlarda hükümranlık hakkı olamayacağı ve egemenlik haklarımızdan kısmen veya tamamen vazgeçme anlamına gelen her tür teslimiyetçi siyasal anlayışlara kesinlikle izin verilemeyeceğini ifade eder. ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve Anayasamızın değiştirilemez ilkeleri çerçevesinde bağımsız bir ülke olarak tek amacımız akıl ve bilimin önderliğinde çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmak ve onu da aşmaktır.

 

 

Binlerce yıllık ortak bir tarih ve kültürel birikimin yarattığı Türk Ulusu, bütün sorunlarına çözüm bulacak ve uygulayacak güç ve yetenektedir. Her kuşak kendisinden sonraki kuşaklara daha iyi bir Türkiye bırakmak durumunda ve sorumluluğundadır.Bu, ülkemize ve yarının büyükleri çocuklarımıza olan en temel görevimizdir. En yakın zamanda tüm sorunlarını çözmüş bir Türkiye göreceğimiz inanç ve temennisiyle Asya Gazetesi yayın ailesi olarak tüm Ulusumuzun ve çocuklarımızın bayramını kutluyor ve bu günleri bize armağan eden Büyük önderimizi bir kez daha saygı ile anıyoruz.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz