Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

Öncelikli Sorun, ışssizlik…

01 Mart 2010 Pazartesi, 11:43
Öncelikli Sorun, ışssizlik…

ıl ıstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı, Valilik Brifing Salonu’ nda Vali Lekesiz’ in başkanlığında yapıldı.
 
Toplantıya Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. şerefettin Canda, Vali Yardımcısı ısmail Kara, ışKUR ıl Müdürü Ahmet Bulanık, ıl Milli Eğitim Müdür Vekili Zeynel Abidin şenses, Sanayi ve Ticaret ıl Müdürü, Sosyal Güvenlik Kurumu ıl Müdürü Mehmet Zülfi Cankurt ve diğer kurul üyeleri katıldı.
 
Toplantının açılışında bir konuşma yapan Vali Lekesiz; ıl ıstihdam Kurulunun öneminin, bundan bir ay önce ortaya çıkan Türkiye geneli işsizlik rakamları ile beraber daha da iyi anlaşıldığını belirterek, “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de küresel krizden kaynaklanan sebeplerle işsizlik, öncelikli hale gelmiştir. ılimiz için ise, ılimizin nüfus artış hızının Türkiye ortalamasının üzerinde olduğu göz önüne alındığında ıl ıstihdam Kurulu daha da öncelikli hale geliyor.
 
Dolayısıyla bizim bir taraftan süratle ıstihdam ıhtiyaç Analizini ortaya koyduktan sonra tüm kurumlarımız, kuruluşlarımız, üniversitemiz ve sivil toplum örgütlerimiz ihtiyaç duyulan eğitimleri vermesiyle gençlerimiz piyasanın ihtiyaç duyacağı alanlarda nitelikli hale gelsinler. Daha kolay iş bulsunlar.” açıklamasında bulundu.
 
ışKUR ıl Müdürü Ahmet Bulanık da, konuşmadan sonra 2009 yılı faaliyetlerinin değerlendirmesini yaptı. Yapılan değerlendirmeden sonra gündem maddelerine geçilerek kurul üyelerinin gündem maddeleri üzerindeki görüş ve düşünceleri alındı. Kurulda ayrıca 2010 yılının eğitim planı hakkında kurul üyelerine bilgi verildi

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz