Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Önceliklere Göre Görev Yapacağız…

05 Şubat 2012 Pazar, 13:04
Önceliklere Göre Görev Yapacağız…

”Köy ve mahallelerimizin ihtiyaçlarını tespit edip önceliğine göre yapacağız”
 
AK Parti Hatay Milletvekili Mehmet öntürk, köy ve mahallelerin ihtiyaçlarını tespit edip önceliğine göre yapacaklarını kaydetti.  AK Parti Kırıkhan ılçe Teşkilatı tarafından mahalle ve köy muhtarlarına yönelik düzenlenen toplantıya katılan milletvekili öntürk, burada yaptığı konuşmada, köylere hizmet götürülmesi noktasında önceliğe önem verdiklerini belirtti.
 
 
 Köylerde yapılacak incelemenin ardından ihtiyaçların belirleneceğini vurgulayan öntürk, ”Köy ve mahallelerimizin ihtiyaçlarını tespit edip önceliğine göre yapacağız. Daha önceki çalışmalarımızda da aynı yolu izlemiştik. Bu çalışmamız bundan sonra da bu şekilde devam edecek” dedi. öntürk, 5 köyün toplantı salonuna ihtiyacı olduğunu ve bununla ilgili çalışmanın tamamlanarak ihaleye çıkartıldığını bildirerek, kısa süre sonra söz konusu köylerde toplantı salonu yapımının başlayacağını ifade etti.
 
 
Köylere spor salonu yapılması için de çalışmaların devam ettiğini anlatan öntürk, ilçe ve köylere yatırım yapılması amacıyla il ve ilçelerdeki yöneticilerle uyum içinde çalıştıklarını dile getirdi.
 
 
Kentte yaşanan sel felaketine de değinen öntürk, kentin son günlerde beklenenin üzerinde yağış aldığını, bunun da binlerce dönümlük tarım arazisinin, köylerin ve havaalanının su altında kalmasına neden olduğunu belirtti. Evleri ve arazileri su altında kalan vatandaşlara gerekli yardımların gönderilmesi için çalışma yürüttüklerine işaret eden öntürk, hiçbir vatandaşın mağdur edilmeyeceğini bildirdi.  AK Parti Kırıkhan ılçe Başkanı Ali Meto da bir süre önce yapılan kongrenin ardından yeniden başkanlığa seçildiğini anımsatarak, kendisine destek veren partililere teşekkür etti.
 
 
Hizmete, kaldıkları yerden devam edeceklerini vurgulayan Meto, ”ilçemizde ve köylerimizde yatırımlar devam edecek. Bundan hiçbirinizin şüphesi olmasın. Gidilmedik köy, gidilmedik mahalle, sokak ve cadde kalmayacak” diye konuştu.
 
 
 Toplantıya 18 mahalle muhtarı ile 56 köy muhtarı ve il genel meclisi üyeleri Harun Dokgöz ile Ergün Açıl katıldı. AA

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz