Son Dakika
19 Ocak 2018 Cuma

Olağanüstü toplantı…

12 Mayıs 2010 Çarşamba, 10:13
Olağanüstü toplantı…

Hatay CHP il yönetimi, ilçe başkanları ve yönetimleri, ilçe ve belde belediye başkanları ile kurultay delegeleri dün Antakya’da olağanüstü toplanarak Deniz Baykal’a “geri dön” çağrısında bulundu.

CHP’liler; Baykal’ın yeniden partinin başına dönmesiyle komplocular, tele kulakçılar ve CHP iktidarından kaygı duyanların heveslerini kursaklarında bırakacağı görüşünde.

 CHP Hatay il başkanı,merkez ve tüm ilçe başkanları, belediye başkanları ile diğer yöneticilerin dünkü olağanüstü toplantı sonrası yayınladığı deklarasyonun tam metni şöyle: “Türk siyasi tarihinin en iğrenç komplosu ile karşı karşıyayız. Genel Başkanımız Deniz BAYKAL’ın kişiliğinde partimize yönelik bu tezgahı boşa çıkarmayı tüm partililer ilk görev olarak görmekteyiz. Komplonun, tezgahın zamanlaması birden fazla açıdan dikkat çekicidir. Referandum öncesi : Sivil dikta rejimine geçişi, Anayasa Mahkemesini ve Hakimler Savcılar Yüksek Kurulunu adeta bir RTüK, TRT gibi hükümetin emrine sokacak olan anayasa değişikliği ile tamamlamak isteyen bir çalışmanın final aşamasında olması, CHP’nin umut olması.

 Yapılan tüm kamuoyu araştırmalarında partimizin, AKP ile puan farkını kapatan ve yükseliş eğilimini sürdüren bir çizgide olması, ilk genel seçimlerde AKP iktidarının yerini CHP iktidarına bırakacak olmasının belirginleşmesi, Kurultay: Halkımızın büyük umutlar beslediği ve gözünü dikkatle üzerine diktiği, Partimizin 22-23 Mayıs tarihlerinde yeni bir silkinişe, şahlanışa yol açacak 33. olağan kurultayının gelip çatması, Komplodaki zamanlamanın profesyonelliğine dikkat çekmektedir. Sayın Genel Başkanımıza Türkiye’nin yararlarının savunmasının, yarınların kararmaması mücadelesinin, ülke kaynaklarının peşkeş çekilmesinin karşısında onurlu duruşunun, sivil diktaya geçiş çalışmalarına set olmasının ve nihayetinde Atatürk’ün kurduğu partinin genel başkanı olmasının bedeli ödetilmeye çalışılmaktadır. Bu tezgahın düzenlenmesinde ve devamındaki süreçte başka dikkat çekici yönler de bulunmakta, yayınlayan internet sitesinin bugüne kadarki duruşu, AKP liderinin kaldırın şunu yayından demesi ile hizaya gelmesi bizleri bazı ipuçlarına yönlendirmekte. Bu ülkede AKP iktidarı ile başlayan süreçte iletişim araçlarının, özel yaşamın, kişi hak ve özgürlüklerinin güvencesi kalmamıştır. Herkes, izleniyorum, gözetleniyorum kaygısına kapılmıştır. Sayın Başbakan da elimde ne kasetler var deyimiyle bunlara çanak tutmuştur. Kendi hakimlerini savcılarını dahi usulsüz, yasaya aykırı, hukuk dışı yollarla dinleyen bir hükümet 8 yıldır işbaşındadır. Sayın BAYKAL’ın pek doğru olarak işaret ettiği gibi bu komplonun “iktidar gücü olmadan tezgahlanamayacağı” bizlerin de düşüncesidir. ıktidar bu suçlamadan kurtulmak istiyorsa devletin tüm gücü ile bu komployu hazırlayanları bulmak zorundadır. Ve bunu hemen yapmak zorundadır. Varılan bu aşamada Sayın Genel Başkanımız partimizi korumak, tartışmaların dışına çekmek amacıyla görevinden istifa etmiştir. Bugüne kadar Parti örgütüne sahip çıkması ile de sevgi ve saygılarımızı defalarca kazanmış olan Genel Başkanımız bir erdemlilik göstergesi olarak bu görevinden ayrılmış bulunmaktadır. Bu süreçte Partisinin tartışılır olmaması düşüncesinin kararda etkili olduğunu görmekteyiz. Sayın genel başkanımızın bu kararını gözden geçirmesini Hatay ıl örgütü olarak ısrarla dilemekteyiz. çünkü :Sayın Genel Başkanımızın bilgi ve deneyim donanımına, gücüne ve enerjisine olan ihtiyaç sadece partimizin ihtiyacı değil Türkiyemizin ihtiyacıdır.

Yaklaşan olası referandum süreci ve hemen arkasından kaçınılmaz olarak gelecek olan genel seçimlerde bu ihtiyaç daha somut olarak karşımızda durmaktadır. Türkiye Deniz Baykal’ın başbakanlığındaki bir hükümetle yaralarını sarar, geleceğe daha güvenle yol alır. Artık bir sektör haline gelmiş olan tele kulakçılar, komplocular ve CHP iktidarından kaygı duyanların hevesleri kursaklarında kalmalıdır. şantajla, komployla, hukuka aykırı dinleme ve izlemelerle sonuç alınamayacağını iyiler güvenle kötüler üzüntüyle öfkeyle görmelidirler. Hukuk ve seçim sandıklarının tek meşru yol olduğu böylece ortaya konmuş olur. Referandum döneminde ve seçimlerde CHP’yi BAYKAL’sız bırakmak isteyenler dersini alır. Bu nedenlerle Sayın Deniz BAYKAL’ı yeniden Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığına davet ediyoruz. CHP Hatay ıl örgütü’nün gerçek temsilcisi olan biz Hatay ıl Yönetim Kurulu, tüm ılçe Başkanları, Belediye Başkanları ve Kurultay Delegeleri, yukarıdaki duygu ve düşüncelerimizi, dileklerimizi halkımızla ve Sayın Genel Başkanımız Deniz BAYKAL ile paylaşmayı görev biliriz.”   

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz