Son Dakika
25 Eylül 2018 Salı

Okullarda Karne Heycanı….

18 Haziran 2011 Cumartesi, 09:08
Okullarda Karne Heycanı….

ıl Milli Eğitim Müdürü Cafer Tulmaç, 2010-2011 Eğitim ve öğretim yılı sonunda 385 Bin öğrencinin karne aldığını söyledi.
 
 
Tulmaç, Dr. Mustafa Gençay ılköğretim Okulu’nda düzenlenen karne dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, ”Bir yıl boyunca tarla ekildi, tohum atıldı bugün çocuklarımız, anne, baba ve öğretmenlerimiz için hasat günüdür” diye konuştu.
 
 
Başarılı olan öğrencilerin aynı azim ve inançla başarılarının devam etmesini istenilen hedefe ulaşamamış öğrencilerin de daha çok çalışmalarını ve bu konuda yoğunlaşmaları tavsiyesinde bulunan Tulmaç, şöyle devam etti:
”Başarısız bir karne ile karşılaşan ailelerin öncelikle bunun nedenini sorgulamaları beklentilerin altında kalan çocukların da ileride başarılı olabileceğini bilmeleri ve bu sonuçta yalnızca çocukların değil kendilerinin de payının olduğunu göz ardı etmemelerini isterim. çocuklarımız gerekli öz güvene ulaşıp geleceğe dair ümit var oldukları müddetçe her daim başarılı olacaklardır”
 
 
Okul Müdürü Cemal Göngör de, karnelerin çocukların nasıl bir insan olduğunu değil, onların derslerindeki durumlarının nasıl olduğunu ortaya koyan belgeler olduğunu belirtti.
 
 
Göngör, bu bilinçle velilerin çocukların karnelerini değerlendirirken onların kişiliklerini zedeleyici, öz güvenlerini yitirmelerine yol açıcı suçlamalardan kaçınılması gerektiğini kaydetti.
 
 
Konuşmaların ardından, ‘Hatay ve Ben” konulu düzenlenen şiir yarışmasında ve en çok kitap okuyanlara ödülleri verilirken, öğrenciler hazırladıkları gösterini sundular. Daha sonra okul bahçesinde öğrencilere karneleri dağıtıldı.
 
Törene ıl Milli Eğitim şube Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz