Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi

Okullara Ziyaretlerini Sürdürüyor…

12 Şubat 2012 Pazar, 15:16
Okullara Ziyaretlerini Sürdürüyor…

Savaş, eğitime destek faaliyetleri kapsamında Atatürk ılköğretim Okulu’nu ziyaret etti.
 
Atatürk ılköğretim Okulu Müdürü Mehmet Darıcan ziyarette okulun faaliyetleri ve öğrencilerin elde ettiği başarılar hakkında Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a çeşitli bilgiler verdi.
 
 
Savaş’ın bugüne dek eğitime verdiği desteği yakından takip ettiklerini ve takdirle karşıladıklarını dile getiren Okul Müdürü Darıcan, okulun bazı eksikliklerinin tamamlanması için Savaş’tan destek talebinde bulundu.
 
 
Başkan Savaş ise, göreve geldikleri günden itibaren eğitime destek faaliyetleri kapsamında kentte bulunan birçok okulun fiziki eksikliklerini gidermeye yönelik çalışmalar gerçekleştirdiklerini, ihtiyacı olan çeşitli okulların bahçelerine asfalt ve parke taşı döşediklerini, oyun gurupları monte ettiklerini, teçhizat desteğinde bulunduklarını ve ağaçlandırma çalışması yaptıklarını dile getirirken, bu çerçevede Atatürk ılköğretim Okuluna da her türlü desteği sağlamak amacıyla ziyarette bulunduklarını söyledi.
 
 
Alt yapı konusunda Antakya’da ilklere imza atıldığını, çok büyük yatırımlar yapıldığını ve kapsamlı faaliyetler yürütüldüğünü ifade eden Savaş, “Alt yapısı tamamlanan bölgelerde üst yapı çevre düzenleme çalışmalarını yürütüyoruz. Başta ana arterlerimiz olmak üzere cadde ve sokaklarımızı prestijli hale dönüştürüyoruz. Asi Nehri’nde gerek ıslah gerekse peyzaj ve çevre düzenleme çalışmalarımız son aşamaya yaklaştı.
 
 
 Nehre dökülen suyun tüm baca ve kollektörlerini temizlettik. Kent turizmi açısından önemli bir proje olan Antakya Teleferik Projesi’ne Mart ayında başlıyoruz. Hedefimiz bu yılın sonunda ıplikpazarı’ndan Habib-i Neccar Dağı’na uzanacak Antakya Teleferik Projesi’ni hizmete sunmak.
 
 
çocuklarımızın ve gençlerimizin modern şartlarda spor yapmalarına imkân sağlamak amacıyla Altınçay Mahallesi’nde dev bir spor kompleksinin yapımına başlayacağız. Bu spor kompleksinin içinde kapalı spor salonu, açık ve kapalı yüzme havuzu, futbol sahaları, güreş alanı, amatör branşlara yönelik tesisler yer alacak. önümüzdeki yıl bu tesisin de yapımını tamamlayarak hizmete sunacağız.” dedi.    Haber Merkezi

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz