Son Dakika
20 Eylül 2018 Perşembe

Ojeli Eller Torna Başında…

29 Haziran 2011 Çarşamba, 08:57
Ojeli Eller Torna Başında…

Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cemal Talay, Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Beceri 10 Projesi’ne katılan kadınların meslek öğrenerek aile bütçesine katkı sağlayacaklarını söyledi.
 
 
Talay, UMEM Projesi kapsamında Payas Endüstri Meslek lisesinde yaptığı konuşmada, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji üniversitesi (TOBB-ETü) arasında imzalanan protokol kapsamında pilot olarak 19 ilde hayata geçirilen Proje kapsamında 81 ilde bulunan 121 okulda kurslar açıldığını söyledi. Kurs açılan okullarda makine, teçhizat donanım ihtiyaçlarının karşılandığını belirten Talay, şöyle devam etti:
 
 
”Payas Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde açılan kurslarda yoğun ilgi gördü. Kursiyerler arasında değişik yaş gruplarında kadınların da bulunması bizi mutlu etti. UMEM Projelerine katılan kadınlar hem meslek öğrenecek hem de aile bütçesine katkı sağlayacaklar. Kadınlar artık yaşamın her alanında erkeklerde yarışır duruma geldi.”
 
 
 
önümüzdeki ayın başlarında ”Mobilya Dekorasyon” kursunun başlayacağını ifade eden Talay, ”Son yıllarda kurslarımızda ojeli parmaklarını bir kenara bırakarak bir meslek öğrenmek için çırpınan bayanlarımıza da rastlıyoruz. Mart ayından bu yana açılan kurslarda haddecilik, mekatronik, mekanik bakım gibi kurslara giren kadınların, erkeklere oranla daha rahat iş bulacaklarına inanıyorum” dedi.
 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz