Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

Öğretmenler Mağdur Edilmemelidir

25 Haziran 2012 Pazartesi, 11:34
Öğretmenler Mağdur Edilmemelidir

Eğitim-Sen şube Başkanı Erkal, “Seminer dönemi ek ders ücretleri ödenmeli, öğretmenler daha fazla mağdur edilmemelidir”
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
Eğitim-Sen Hatay şube Başkanı Ayhan Erkal yazılı bir açıklama yaparak, 25-29 Haziran tarihleri arasında öğretmenlerin okullarda, fiilen görevlerinin başında olmasına rağmen kendilerine ek ders ücreti ödenmeyecek olmasını kabul edilemez bir durum olduğunu söyledi. 
 
 
 
Erkal, eğitim emekçilerinin, her ders yılı başında Eylül ayının ilk işgününden eğitim-öğretimin başladığı güne kadar, ders yılı sonunda ise Temmuz ayının ilk işgününe kadar öğretmenlik mesleği ile ilgili seminer çalışmalarında belli günlerde normal mesai yaptıkları halde ek ders ücreti alamamakta olduğunu ve iki haftayı aşan seminer dönemleri için ek ders ücreti ödenmemesinin fedakârca görevlerini yerine getirmeye çalışan eğitim emekçilerine karşı yapılmış açık bir haksızlık olduğunu belirterek şöyle konuştu:
 
 
 
“ıki haftadan fazla süren seminer dönemi için bu yıl, 25-29 Haziran haftasında ek ders ücreti ödenmeyeceği açıklanmıştır. Bu tarihlerde öğretmenlerimizin okullarda, fiilen görevlerinin başında olmasına rağmen kendilerine ek ders ücreti ödenmeyecek olması kabul edilemez bir durumdur. 
 
 
 
Eğitim Sen, öğretmenlerimizi mağdur eden bu büyük haksızlığın giderilmesi için girişimlerde bulunmuş olmasına ve bu haksız uygulamanın sona erdirilmesini talep etmesine rağmen Bakanlık, yaşanan mağduriyetlerin ortadan kaldırılması konusunda hiçbir somut adım atmamıştır.
 
 
 
Seminer dönemlerindeki ek ders ücretleri hiçbir kesintiye uğramadan eksiksiz ödenmelidir, Ders ve ek ders uygulamalarına ilişkin düzenlemeler eğitim sendikalarıyla birlikte yeniden yapılmalıdır. 
 
 
 
Bakanlığın bu konuda somut bir adım atmaması durumunda, öğretmenlerimizin kendi emeklerini yok sayanlara karşı gerekli tepkileri göstereceğine inanıyor, ek ders ödemesi yapılmayan son hafta tepkilerini çeşitli biçimlerde ortaya koymalarını bekliyoruz.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz