Son Dakika
22 Temmuz 2018 Pazar

Öğretmenler En iyiye Layık…

25 Kasım 2009 Çarşamba, 19:12
Öğretmenler En iyiye Layık…

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, “24 Kasım öğretmenler Günü” münasebetiyle yayımladığı mesajında; çocuklarımızı, geleceğimizi emanet ettiğimiz, her şartta ve her koşulda insan yetiştirmeyi amaç edinen, hiçbir zorluktan kaçınmayan, gerekirse bu yolda canını ortaya koyan değerli öğretmenlerimizin her şeyin en iyisine layık olduğunu belirtti. Başkan Savaş mesajında şöyle dedi;
 
Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi; ancak eğitim ve öğretimin; kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile  mümkün olabilir. Kalkınmanın temel şartı eğitim ve öğretimden geçer. çocuklarımızı, geleceğimizi emanet ettiğimiz, her şartta ve her koşulda insan yetiştirmeyi amaç edinen, hiçbir zorluktan kaçınmayan, gerekirse bu yolda canını ortaya koyan değerli öğretmenlerimiz her şeyin en iyisini hak etmektedir.
Bir milletin milli, ahlaki ve kültürel yönden güçlü ve medeniyet bakımından kalkınmış olması öğretmenlerinin üstün çalışmalarına bağlıdır. öğretmenler, yapıcı ve yaratıcı, özverili, çevreye güven ve inanç veren, içi insan sevgisiyle dolu kişilerdir.
öğretmenlik mesleğini diğer mesleklerden ayıran en önemli özellik, malzemesinin ve meyvesinin insan olmasıdır. ınsanın insan olma vasfını ön plana çıkaran şey ise eğitim ve kültürdür. Dolayısıyla öğretmenler ömür boyu öğrenen ve öğreten olmak gibi bir ayrıcalığa sahiptir.
 
Başöğretmen Atatürk “Milletleri Kurtaranlar; yalnız ve ancak öğretmenlerdir. öğretmenden, eğiticiden yoksun millet; henüz millet adını almak kabiliyetini kazanmamıştır.” sözüyle de öğretmenlerimizin Türkiye’nin çağdaşlaşmasındaki önemini açıkça ortaya koymaktadır.
 Bu düşüncelerle, eğitim camiasının “24 Kasım öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, tüm öğretmenlerimize en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz