Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

Öğrenmenin Yaşı Yok…

19 Ocak 2012 Perşembe, 10:02
Öğrenmenin Yaşı Yok…

Samandağ ılçesi Mızraklı beldesinde yaşayan 85 yaşındaki Semiha Duran ile 77 yaşındaki Hasibe Hazineli’nin talebi üzerine, okuma-yazma öğrenmeleri için öğretmen görevlendirildiği bildirildi.Vali M. Celalettin Lekesiz, eşi Zehra Lekesiz ile birlikte, ‘Ana-Kız Okuldayız’ okuma yazma kampanyası kapsamında evlerinde eğitim almaya başlayan vatandaşları ziyaret etti.Semiha Duran’ın evinde gerçekleşen ziyarete, Samandağ Kaymakamı Süleyman özçakıcı ve eşi, ıl Milli Eğitim Müdürü Cafer Tulmaç ve eşi, Mızraklı Belediye başkanı Mahmut Yüksek ve eşi ile Vali Yardımcısı Kadim Doğan’ın eşi de katıldı.
 
 
ılerlemiş yaşlarına ve sağlık sorunlarına rağmen okuma-yazma öğrenme azmi ve sevgisi içinde olan yaşlı vatandaşlarımızla bir süre sohbet eden Lekesiz,  yatağa bağımlı olarak yaşayan Semiha Duran’a geçmiş olsun dileğinde bulunarak,  kendilerinden başka bir talebi olup olmadığını sordu.Lekesiz yaptığı değerlendirmede,  ‘Okuma- yazma öğrenmek isteyen saygıdeğer iki vatandaşımızın hem bizlerden bir arzusu ve dileği olup olmadığını sormak, hem de okuma yazma sevgileri ile gençlere örnek olmalarından dolayı teşekkür etmek için buradayız. ıki değerli büyüğümüzün de okuma azminden dolayı son derece büyük memnuniyet duyduk. Onlara evlerinde eğitim vermek üzere öğretmen görevlendirdik.  öğretmenimiz onlara haftada 2 saat okuma-yazma eğitimi verecek.’ dedi.
 
 
Devletimizin şefkatli kollarının, yaşlılarımız başta olmak üzere bütün vatandaşlarımızın üzerinde olduğunu hatırlatan Lekesiz,  Semiha Duran’ın sağlık kontrolünün yapılması ve konuşma engelli olan çocukları için yapılabilecek ne varsa yapılması için bir ambulans ile Devlet Hastanesi’ne götürülmeleri konusunda talimat verdi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz