Son Dakika
22 Eylül 2018 Cumartesi

Öğrenciye ıkinci El Eşya Satışı Düştü

16 Eylül 2011 Cuma, 11:59
Öğrenciye ıkinci El Eşya Satışı Düştü

Eski Ev Eşyası Alım-Satım ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Feridun Doğruyol, son zamanlarda açılan apart evler ve lüks yurtlar ikinci el eşya satışını yüzde 90 oranında düşürdüğünü söyledi. 
Doğruyol, yaptığı açıklamada, okulların açıldığı bu dönemde daha önce eşya bulma sıkıntısı çektiklerini fakat şu anda esnafın iş yapamaz duruma geldiğini ifade etti. 
 
 
öğrencilerin daha önce bu mevsimde eşya bulma yarışına girdiğini belirten Doğruyol şöyle konuştu: 
”Son dönemlerde açılan apart evler ve lüks yurtlar öğrencilerin eve çıkma oranını düşürdü, dolayısıyla ikinci el eşya alımları da yüzde 90 oranın da düştü. ıki veya üç kişilik dayalı döşeli odalar öğrencileri eve çıkmasına gerek bırakmıyor.
 
 
 Kredi kartlarının da alışverişte çok sık kullanılması da ikinci el eşya alımını önemli ölçüde etkiledi. şimdi işler tamamen köylülere yönelik yapılıyor.” 
 
 
Doğruyol, bir öğrencinin ikinci el eşya pazarından kanepeyi 50-80 TL, buzdolabı 75-100 TL, masa-sandalye takımı 50 TL, yatak-somya 60 TL, çamaşır makinesi 100-150 TL, televizyon 50-75 TL arasında fiyat aralığıyla alıcı bulduğunu, bir öğrencinin ortalama 500 TL ile evini döşeyebileceğini söyledi. 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz