Son Dakika
18 Ocak 2018 Perşembe

Öğrencilere 70 TL Dayağı…

21 Nisan 2009 Salı, 10:22
Öğrencilere 70 TL Dayağı…

Antakyaya bağlı Yeşilova ılköğretim Okulunda dayak iddiası. Okul idaresi tarafından çocuklarından istenen 70 TL’yi ödeyemediği için, okul idaresi ve öğretmenleri tarafından çocuklarına baskı yapıldığını ve oğluna dayak atıldığını iddia eden Mustafa Bıdık, okul idaresi ve öğretmenlerden şikayetçi oldu.
 
çocukları, B. N., K. N., ve M.M.’nin Yeşilova ılköğretim okulunda öğrenimlerini gördüğünü dile getiren baba Mustafa Bıdık, “çocuklarımın öğretim gördükleri okulda okul idaresi tarafından çocuklarımdan 70 TL para istenmiş. Benim maddi durumum elverişli olmadığı gibi uzun zamandır da işsizim. Bu parayı niye istediklerini bilmiyorum. Parayı verecek durumum olmadığı içinde okul idaresine bu parayı veremeyeceğimi okul idaresine ve öğretmenlere söyledim.
 
Bunun üzerine okul müdürü ve öğretmenler çocuklarıma baskı yapmışlar, oğlum Mustafa’yı da defalarca dövdüklerini sonradan öğrendim. Oğlum öğretmenlerinden korktuğu için dayak olayını bana söyleyememiş” dedi.
 
Okulda yaşanan olaylardan sonra okula gittiğini belirten Mustafa Bıdık, “Okula gittiğimde okul müdürü ile köyümüzün muhtarını bir arada gördüm. çocuklarımla ilgili olayı dile getirdiğimde okul müdürü benden yine para istedi. Durumum olmadığını ve bu parayı veremeyeceğimi söyledim. Bunun üzerine muhtarda argo kelimeler kullanarak çocuklarını alsın gitsin diye bir laf etti. Bu okul müdürü ve muhtarla mı yönetiliyor? Bunu anlamış değilim. Okulda yaşanan olaylardan dolayı çocuklarımın ruhsal yapıları bozuldu” dedi. Mustafa Bıdık, ayrıca okul idaresini ve öğretmenlerini birer dilekçe ile Hatay Valiliğine ve ıl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne şikayet ettiğini de söyledi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz