Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Öğrencilerden Kuşlara Ev!..

30 Haziran 2010 Çarşamba, 15:32
Öğrencilerden Kuşlara Ev!..

Hatay ıl Milli Eğitim Müdürlüğü’ ne bağlı Bedi Sabuncu ılköğretim Okulu öğrencileri, kentin muhtelif noktalarında bulunan parklara monte edilmek üzere, Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ a 160 adet kuş yuvası hediye etti.

ıl Milli Eğitim Müdürlüğü’ nde düzenlenen törende Milli Eğitim Müdürü şenol Genç, Bedi Sabuncu ılköğretim Okulu Müdürü Mehmet Tümer, Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş katıldı. Törende konuşma yapan Milli Eğitim Müdür şenol Genç, “öğrencilerden çıkan bu fikrin gerçekleşmesinde biz öncülük yaptık. Bu yuvaların tamamı öğrencilerimizin el emeği ve göz nurudur.” dedi.

Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, bu hediyelerden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “ öğrencilerimizin böylesine ince düşünüp kuş yuvası yapmaları gerçektende sevindirici bir olaydır. Park ve bahçelerimize bunları astırıp, kuşların yuvada yaşamaları sağlanmış olacaktır. Böylelikle yağışlı ve rüzgârlı havalarda kuşlarımız çevreden etkilenmeyecektir.” dedi.160 adet kuş yuvası önümüzdeki günlerde çeşitli park ve bahçelere montajı yapılarak kuşların yuva kurması sağlanmış olacaktır. 
 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz