Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

ÖDP Samandağ’da ıddialı…

27 Şubat 2009 Cuma, 10:50
ÖDP Samandağ’da ıddialı…

Yolumuz Halkçı Belediyecilik…Samandağ’da Belediye Başkanlığında öDP’den aday olan Mişat Nehir “Halkçı belediyecilik” anlayışını hayata geçirerek yola çıkacaklarını söyledi.

Dün bir grup meclis üyesi adayı ile partilisi ile birlikte Antakya Gazeteciler Cemiyetinde basın toplantısı düzenleyen Samandağ öDP Belediye Başkan adayı Mişat Nehir, yaşanabilir bir Samandağ için yerel çalışma platformu ile yola çıktıklarının altını çizerek şunları söyledi: “Samandağ sevdalıları olarak hizmet yoksunu Samandağı düzeltmek istiyoruz. Kirlenmiş siyaseti temiz yaparak temizlemek istiyoruz. çünkü siyasetçiler halkın güvenini kaybetmiştir.
 
Seçimden seçime verilen sözlerin vaatlerin yerine getirilmediğini görüyoruz. Seçimden sonra seçmenin yüzüne bakılmadığını görüyoruz. Bu nedenle ‘Halkla Birlikte Halkçı Belediyecilik Anlayışıyla, Yaşanabilir Bir Samandağ için Değişim şart’ diyoruz.” Basın toplantısında öDP adayı olduğunu söyleyen Mişat Nehir, değişimlere nereden başlayacaklarını da şöyle sıraladı:
“*Belediyenin işçiye ve emeklilere borçları 3 yıl içinde tamamen kapatılacak.
 
*Alt yapı tamamlanacak, Ana yollar asfaltlanacak, ara sokaklar parke taşı döşenecek.
 
*Su şebekesini tamamlayacağız. Halkın temiz suya sahip olmasını sağlayacağız.
 
*Sebze hali inşa edilecek, esnaf ve çiftçinin hizmetine sunulacak.
 
 *Samandağ Otogarı ve Kültür Merkezi inşa edilecek.
 
*Mahalle komiteleri kurularak halkın yönetime katılımı sağlanacak.
 
*Kadın danışma merkezleri kurulacak kadınlara ücretsiz olarak psikolojik, hukuk ve sağlık hizmetleri sunulacak.
 
*ışsiz gençler için meslek edindirme kursları açılacak. ıstihdam alanları yaratılacak. ıhtiyaç Sahibi öğrencilere burs verilecek.
 
*Gençlerin sosyal ve sportif faaliyetlerini geliştirecek imkanlar yaratılacak.” Samandağ Belediye Başkan adayı öDP’li Mişat Nehir, daha birçok projeleri olduğunu, göreve geldiklerinde bunları bir bir hayata geçireceklerini sözlerine ekledi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz