Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Ocaktan gelen tehlike…

31 Temmuz 2009 Cuma, 11:10
Ocaktan gelen tehlike…

     Merkeze bağlı Dursunlu beldesi yerleşim alanında faaliyet gösteren taşocağı, yarattığı tahribat ile vatandaşların hayatını tehlikeye attığı iddia edildi.
 
      Alınan bilgiye göre, taşocağının, dağ yamacında yarattığı çatlakların her geçen gün büyüdüğüne dikkat çekildi. Belde sakinleri, “Büyük bir toprak bloğunu çökme tehlikesi ile karşı karşıya bırakan çatlağın uzunluğu yaklaşık 100 metreyi bulurken, birçok yerde de derinliği bir metreyi aşmış durumda” dediler.
 
    Okula giden öğrenciler ile bahçesine giden belde halkının kullandığı yolun, bu kadar büyük bir tehlikeye maruz bırakılmasına tepki gösteren vatandaşlar, yetkililerden bir an önce önlem talebinde bulundular.
 
 çatlaklar giderek büyüyor…
 
    Var olan çatlakların her geçen gün biraz daha büyüdüğünü iddia eden vatandaşlar, “Taşocağından kaynaklanan çatlaklara, eskiden ayaklarımız sadece dize kadar geçerken, şimdi birçok insanın iki ayağı aynı anda geçebiliyor. Geçen yıl yaptığımız şikayet sonucunda taşocağında, çalışmalar bir müddet durduruldu ve oluşan çatlakları kepçe ile örtbas etmeye çalışıldı.
 
    Fakat şimdi tehlike daha da büyüdü. Dağ yamacında oluşan çatlağın uzunluğu 100 metreyi geçti. çocuklarımız, okula giderken taşocağının içinden geçen yolu kullanmak zorunda kalıyor. ıleride bu çocukların başına gelebilecek bir tehlikenin vebalini kim taşıyacak.
 
  Yetkililerden tek isteğimiz, olası faciaya karşı önlem alınmalı” dediler.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz